Bilgisayar açılmıyor ama fanlar çalışıyor

Sofiyev

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarın kapalıyken fişini çektim. Tekrar açmak istediğimde hiçbir tepki yok. Sadece prizden çıkarıp yeniden takıp güç tuşuna bastıkdan sonra 0.5 saniyelik süre için fanlar çalışıyor RGB ışıkları yanıyor ama hemen kapanıyor. Sorun nedir?

RAM'inizin sarı kısmını silgi ile silin. Varsa ekran kartını çıkarıp onboard görüntü almayı deneyin. Son olarak en son deneyeceğiniz şey PSU'dan gelen işlemci fanının ( ya da işlemcinin sanırım ) çalışmasına yarayan kabloyu çıkarın ve varsa yedeğini takın. Yoksa çıkarıp tekrar takın. Çok yüksek ihtimalle sorununuz RAM'lerden kaynaklı.

RAM'inizin sarı kısmını silgi ile silin. Varsa ekran kartını çıkarıp onboard görüntü almayı deneyin. Son olarak en son deneyeceğiniz şey PSU'dan gelen işlemci fanının ( ya da işlemcinin sanırım ) çalışmasına yarayan kabloyu çıkarın ve varsa yedeğini takın. Yoksa çıkarıp tekrar takın. Çok yüksek ihtimalle sorununuz RAM'lerden kaynaklı.

RAM'ın sarı kısmını sildim. Kasada erişebildiğim tüm kabloları çıkarıp taktım ama sorun hala devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı