Çözüldü Bilgisayar açılmıyor logo ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

.Neo.

Kilopat
RAM
PATRIOT VIPER STEEL DDR4 8GB 3000MHx CL16
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 970 EVO PLUS
Ekran kartı
PNY GEFORCE RTX 3060
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600G
Bu sabaha kadar hiçbir sıkıntı yoktu. Dün gece saat 2'ye yaklaştığında bilgisayarı kapattım ve yattım. Sabah 9'da kalktım ve bilgisayarımı açtım. Hiç olmaması gerekirken logo ekranında durdu. Biraz bekledikten sonra geçer dedim ama geçmedi. Yeniden başlattım olmadı, RAM'lerin yerini değiştirdim olmadı, RAM'leri tek tek taktım olmadı, SSD'yi çıkarıp Windows kurulu olan yedek HDD'i taktım olmadı, ekran kartını çıkarıp APU ile açmayı denedim olmadı, BIOS pilini çıkarıp taktım olmadı. Boşta duran yedek bir işlemci var fakat onu taksam da sorunun çözüleceğini pek düşünmüyorum. Dün öğlen 2 kere, dün değil önceki günün gecesi de 1 kere elektrik gitti. Belki bir alakası vardır bilemiyorum. Ne yapabilirim?

IMG_7967.jpeg

Çözüm
BIOS boot menüde Windows Boot Manager var mı?

Ben şu anki durumu soruyorum.

Windows Boot Manager var hocam.

Ben bu sorunu şöyle çözdüm. Sorun yaşadığım depolama birimini anakarttan söktüm. Farklı bir depolama birimine Windows'u sıfırdan kurdum açıldı masaüstüne geldim.

Samsung EVO SSD bende kullandım memnun değilim. Oysaki piyasada ki en kaliteli marka diye geçiyor. Herkesde iyi çıkacak diye bir şey yok ama ben aldım sorun yaşadım.
Windows'um samsungdaydı çok kez sistem logoda kalıyordu BIOS'a attığı oluyordu. Bilmiyorum kronik bir şeye cevap bulabilmem çok zor ama tecrübelerim bu kadar. Size kolay gelsin.

SSD'yi çıkardım, başka bir diske Windows 10'u sıfırdan kurmak için USB belleği taktım. Kurulum ekranını bile göremiyorum. Hala daha siyah ekranda.

Sorunu çözdüm. Ümitlerim tükenmişken aklıma eski işlemcim geldi. İşlemciyle alakasız olduğuna kesindim ama yine de denemekten zarar gelmez deyip taktım. Bilgisayar açıldı, Windows'a ulaştım. SSD veya başka bir şeyle alakalı değil işlemciyle alakalıymış. Alalı 1 yıl olmadığı halde böyle bir sıkıntı vermesini anlayamadım. Garantiye göndereceğim.
Ben bu sorunu şöyle çözdüm. Sorun yaşadığım depolama birimini anakarttan söktüm. Farklı bir depolama birimine windowsu sıfırdan kurdum açıldı masaüstüne geldim.

Samsung evo ssd bende kullandım memnun değilim. Oysa ki piyasada ki en kaliteli marka diye geçiyor. Herkesde iyi çıkacak diye bir şey yok ama ben aldım sorun yaşadım.
Windowsum samsungdaydı çok kez sistem logoda kalıyordu biosa attığı oluyordu. Bilmiyorum kronik bir şeye cevap bulabilmem çok zor ama tecrübelerim bu kadar. Size kolay gelsin.

Bu Windows şu anki sisteme mi ait?
Evet hocam. SSD alana kadar bu sistemi HDD ile kullanıyordum. SSD aldıktan sonra HDD’i çıkarım ve bir kenara koydum. İkisinde de açılmıyor.

Ben bu sorunu şöyle çözdüm. Sorun yaşadığım depolama birimini anakarttan söktüm. Farklı bir depolama birimine Windows'u sıfırdan kurdum açıldı masaüstüne geldim.

Samsung EVO SSD bende kullandım memnun değilim. Oysaki piyasada ki en kaliteli marka diye geçiyor. Herkesde iyi çıkacak diye bir şey yok ama ben aldım sorun yaşadım.
Windows'um samsungdaydı çok kez sistem logoda kalıyordu BIOS'a attığı oluyordu. Bilmiyorum kronik bir şeye cevap bulabilmem çok zor ama tecrübelerim bu kadar. Size kolay gelsin.

Hocam dediğim gibi benim sorunumun SSD'de olduğunu düşünmüyorum. Sorun SSD'de olsaydı HDD'i taktığımda açılırdı.

BIOS'u jumper ile sıfırlamayı denediniz mi? Pili sökmenize gerek yok.

2023-07-23_14-41-07.png

Yeni konular

Geri
Yukarı