Bilgisayar açılmıyor ve BIOS ekranı gelmiyor

batu8535

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus prime b450m-k ll
İşlemci: Amd ryzen 5 5500
Ekran kartı: Msi Gtx1660ti
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarı açıp bilgisayarın başından gitmiştim geldiğimde ASUS yazısında donmuştu, biosada girmiyordu açılmıyordu da. Ben de tuştan kapattım bilgisayarı şimdi de açılmıyor BIOS ekranı da gelmiyor.

BIOS pilini çıkar 2-3 dakika sonra tekrar tak.
Hâla açılmıyorsa;

1706708675795.png

Burada hangi ışıkların yandığını bize belirtir misin

bendede olmuştu işlemci yanmış olabilir ilk başta oyunda dondu sonra bidaha açılmadı
Sanmıyorum yüksek ihtimal ramlerde sıkıntı var. Bilgisayarı açıp rami çıkartın. Yan kısımlarını mavi silgi ile temizleyin. Ya da youtube da ram temizleme videosu izleyin. Düzgünce taktığınıza emin olduktan sonra başlatın bakalım.

BIOS pilini çıkar 2-3 dakika sonra tekrar tak.
Hâla açılmıyorsa;

Eki Görüntüle 2103211

Burada hangi ışıkların yandığını bize belirtir misin?

Yaptım olmadı anakartım ASUS B450M K 2 o ışıklar yok.

Sanmıyorum yüksek ihtimal RAM'lerde sıkıntı var. Bilgisayarı açıp RAM'i çıkartın. Yan kısımlarını mavi silgi ile temizleyin. Ya da YouTube'da RAM temizleme videosu izleyin. Düzgünce taktığınıza emin olduktan sonra başlatın bakalım.

Silgi yok elimde tişörte silebildim bir tanesini taktım sadece yine olmadı sıra sıra ikisini de taktım.

Monitöre hangi kablo ile bağlı? HDMI, DP?

HDMI de var DP de.

Yaptım olmadı anakartım ASUS B450M K 2 o ışıklar yok.

Silgi yok elimde tişörte silebildim bir tanesini taktım sadece yine olmadı sıra sıra ikisini de taktım.

HDMI de var DP de.
Tişörte silmek ne olm. Ordaki oksitlenmeyi alman lazım. Bi silgi bulamaz mısın ya komşudan bile isteyebilirsin.

Tişörte silmek ne olm. Oradaki oksitlenmeyi alman lazım. Bir silgi bulamaz mısın ya komşudan bile isteyebilirsin.

Buldum yaptım olmadı ekran kartını da sildim sonra USB'den BIOS Update yaptım BIOS flashbackle yine olmadı sıkıntı sence ana kartmı ekran kartımı anakarta HDMI takınca da görüntü gelmedi.

Geri
Yukarı