Bilgisayar açılmıyor ve fanlar 1 saniyeliğine çalışıyor

mustafadr12

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bir tanıdığım bilgisayarını birkaç yıldır kullanmadığını ve çalıştırmayı denediğinde çalışmadığını söyledi. Bende bi bakayım diye kasayı devraldım. Neyse prize kabloyu taktım bilgisayarın hem ışığı yanmıyor hemde güç tuşuna basıyorum çalışmıyor. Sonra kasanın içini açtım ara sıra açma tuşuna basınca sadece 1 saniyeliğine fanlar dönüp duruyor direkt.

Elimde eski bir kasa vardı. Onun Power Supply'ini buna taktım ama sonuç hâla aynıydı. Ekran kartını çıkardım hâlâ aynıydı. Son olarak da tanıdığımdan aldığım bilgisayardaki HDD'yi eski sistemime taktım. Bu seferde eski sistemim çalışmadı. Işığı yanıyor ama güç tuşuna basınca açılmıyor. Öbürünün durum zaten hep aynı hiçbir türlü değişmedi. PC'yi nasıl kurtarabilirim? Ramlari de söktüm taktım ama sonuç yok yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart'ta kısa devre varmış gibi duruyor. Anakartınıza bir baktırın derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şimdi farkettim power tuşuna basınca ışıkta yanıyor fanda çalışıyor ama hepsi sadece 1 saniyeliğine. Anakartta sorun olduğundan şupheneliyorum.

Geri
Yukarı