Çözüldü Bilgisayar açılmıyor ve otomatik onarım hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thepainfuxk

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı açıyorum biraz asus yazısı kalıyor sonra ise ya yükleniyorda kalıyor ya da otomatik onarıma hazırlanıyor diye yazı geliyor. Bekliyorum aradan 30dk 1 saat geçtikten sonra 2.fotoğraftaki gibi siyah ekran alıyorum. Hiçbir şey gözükmüyor ve müdahalede edemiyorum. Bilgisayar bu hale gelmeden önce de ne herhangi bir darbe aldı ne de kablolarla falan oynandı. Yani durup dururken oldu. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_9718.jpeg
    IMG_9718.jpeg
    74,9 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_9716.jpeg
    IMG_9716.jpeg
    84,6 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Çözüm
Sorunun çözümü değil belki ama bilgilerin kurtarılabilmesi için bir öneri; USB Belleğe iso dosyasını yazdırarak boot menüden USB bellek ile başlatın işletim sistemini kurarken diskin boş kısmını ayırarak oraya kurulum yapın ve bilgilerinizi kurtardıktan sonra temiz kurulum yapabilirsiniz.
Sorunun çözümü değil belki ama bilgilerin kurtarılabilmesi için bir öneri; USB Belleğe iso dosyasını yazdırarak boot menüden USB bellek ile başlatın işletim sistemini kurarken diskin boş kısmını ayırarak oraya kurulum yapın ve bilgilerinizi kurtardıktan sonra temiz kurulum yapabilirsiniz.

Çözüm

"Diskin boş kısmını ayırma" kısmı, tam olarak nasıl yapılacak acaba? Format ekranına geldim, dosyaları kurtarmak istediğim diski görüyorum, ancak "Yeni" butonu aktif değil, biçimlendir ve sil falan var.

"Diskin boş kısmını ayırma" kısmı, tam olarak nasıl yapılacak acaba? Format ekranına geldim, dosyaları kurtarmak istediğim diski görüyorum, ancak "Yeni" butonu aktif değil, biçimlendir ve sil falan var.
Bunun için iki çözüm önerisi sunabilirim. Birincisi, diski sökerek başka bir bilgisayara takın ve Disk Partition uygulamaları ( örn; AOMEI Partition ) ile boş kısmı ikinci disk olarak ayırın ve tekrardan bilgisayarınıza takarak kuruluma devam edin. İkincisi, kurulum ekranında cmd kullanarak disk bölümlendirme işlemleri yapabilirsiniz YouTube üzerinde onlarca kaynak mevcut. (Birinci seçenek yedek almak için başka bir bilgisayarınız olmadığı için diskalifiye edilmiş olabilir fakat ikinci seçenek size yardımcı olacaktır, Kolay gelsin.)

Yeni konular

Geri
Yukarı