Bilgisayar açılmıyor

Kromish

Hectopat
Merhaba, bilgisayarım açılmıyor. Neyde sorun olduğu hakkinda bir bilgim yok. Güç kaynağını sallayınca içinde ki bir parçanın sağa sola çarptığını duyuyorum. Ama klavyemin ışığı yanıyor. Sorun onda mı bilmiyorum. Sorun neyde olabilir? Sorunun neyde olduğunu nasıl anlarım? Bugün işlemci fanını ve güç kaynağını temizledim. Fanın pinleri kırıldı. İşlemci fanı takmadığım için mi açılmıyordur sizce? Güç kaynağının içini açıp onun da fanını güzelce temizlenmiştim. Sizce sorun neyde? Dediğim gibi sorunun neyde olduğunu anlayabilir miyim? Bana teker teker sorarsanız her şeyi test edebilirim. Lütfen bunu çözmeme yardımcı olun.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Bu değerler iyi mi?

Hayır, işlemciniz çok sıcak çalışıyor. Nerdeyse 95 derece. Termal macun yenilemenizi öneririm.
Teşekkür ederim uygulma tanidigim da var kurup size geri döneceğim.

Termal macun sürdük. PC temizleteceğiz düzelir inşallah.

Hocam buyurun

Eki Görüntüle 1122914

Hocam anakartınız 93 derece. Çok kötü, işlemci bile değil. Aşağıdakine de tıklayıp değerleri görmemizi sağlar mısınız? Intel core 2 quad'a. Termal macun kaliteli değil sanırım.

Artı -1 Eksi
Hayır, işlemciniz çok sıcak çalışıyor. Nerdeyse 95 derece. Termal macun yenilemenizi öneririm.

Hocam anakartınız 93 derece. Çok kötü, işlemci bile değil. Aşağıdakine de tıklayıp değerleri görmemizi sağlar mısınız? Intel core 2 quad'a. Termal macun kaliteli değil sanırım.
Anakart derecesini nasıl indirebilirim ?

İşlemci her şey kapalıyken 90-92 Derece arası. Aşırı fazla değil mi ? Düşürme yolları nasıldır ? Elimde ki İşlemci Soğutucusu budur.

Akasa AK CC7108ES01​

Son düzenleme:
Anakart derecesini nasıl indirebilirim ?

İşlemci her şey kapalıyken 90-92 Derece arası. Aşırı fazla değil mi ? Düşürme yolları nasıldır ? Elimde ki İşlemci Soğutucusu budur.

Akasa AK CC7108ES01​

Kasanın hava akışını sağlayın. İşlemcş sıcaklığını atar mısınız? Mümkünse anakart sıcaklığını bir daha alabilir miyim?
Edit: çok fazlaymış. Termal macun kalitesiz olabilir.

Anakart derecesini nasıl indirebilirim?

İşlemci her şey kapalıyken 90-92 Derece arası. Aşırı fazla değil mi? Düşürme yolları nasıldır? Elimde ki işlemci Soğutucusu budur.

Akasa AK CC7108ES01​

5 TL'lik macun dahi olsa düzgün bir şekilde kullanıp fanı da tam temas edecek şekilde düzgün oturtsanız boşta 90 derecelere çıkması imkansız. Fan dursa dahi işlemci soğutucu bloğa temas ettiği için boşta 90'a hemen çıkmaz. Anakart için sıcaklık değerinde hata olabilir kuzey köprüsü ve güney köprüsü üzerindeki soğutucu blokları elle dikkatlice sıcaklık kontrolü yapın.

Son düzenleme:
Hayır hocam. Maalesef değil. Değerler yüksek. Tavsiyelere uyun.

Intel core 2 quad q 9550 işlemcim için soğutucu arayışındayım
Snowman M200 (AMD/Intel Uyumlu) CPU Soğutucu Rainbow Fan : Amazon.com.tr: Bilgisayar bu soğutucu nasıl olur

Kasanın hava akışını sağlayın. İşlemcş sıcaklığını atar mısınız? Mümkünse anakart sıcaklığını bir daha alabilir miyim?
Hocam maalesef şuan kasa yanımda değil. Ama Windows 10 Launcheri arkada açıkken ki verileri verebilirim. Anakart genelde 81 Derecede filan çalışıyordu. İşlemci ise 90'dan aşağı inmiyordu. Yarın format tamamlanınca size yeniden verileri atarım. Dediğinizi dinleyip eve gelmeden önce vatana uğrayıp 40 TL'ye bir Termal Macun aldım. (Cooler Master)
Hocam hava akışı derken ne demek istediniz ?

Termal macun en son ne zaman değişti?
Intel core 2 quad q 9550 işlemcimi daha yeni satın aldım taksam bile ekran gelmiyor sadece monitör markasını gösterip kapanıyor.
Termal macun en son ne zaman değişti?
E6500 işlemcime hiç termal macun sürmedim termal macununun ne olduğunu daha yeni öğrendim.

Geri
Yukarı