Bilgisayar açılmıyor

AkumaSenpai

Yoctopat
Daha fazla  
unknown.png

Bilgisayarım açılırken böyle bir ekran geliyor ne yapacağım? RAM'leri çıkarıp taktım sorun çözülmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows ölmüş geçmiş olsun format şart bunda yedekleme şansınız yok onu söleyeyim güvenli mod hiçbir şey çalışmaz çözüm net format. Aldığınız hata genelde disk sıkıştırma işlemi başlayıp iptal edince olur!

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows ölmüş geçmiş olsun format şart bunda yedekleme şansınız yok onu söleyeyim güvenli mod hiçbir şey çalışmaz çözüm net format. Aldığınız hata genelde disk sıkıştırma işlemi başlayıp iptal edince olur!
Arkadaş sen ne diyon?
Bios pilini, güç kablosunu çıkarmadan, takıp çıkarır mısınız?
Güç kablosu takılıyken çıkartırsa bios sıfırlanmaz ki.

Konu sahibi güç kablosunu çıkartıp yap bunu ve bütün usbli cihazları çıkart başlatırken, sonucu yaz.
Flash bellek takılı ise çıkartıp deneyin olmazsa BIOS'u sıfırlayın. O da olmadı format atın.
Adam biostan ileri gidememiş ki, heyhat hatayı da windows vermiyor sanırsam.

Eki Görüntüle 1137621

Bilgisayarım açılırken böyle bir ekran geliyor ne yapacağım? RAM'leri çıkarıp taktım sorun çözülmedi.

BIOS ekranında harddiskiniz görünüyor mu?
Boot seçeneklerinde hard diski seçtiniz mi?
RAM taramayı geçmiş gibi görünüyor RAM'de sıkıntı olsa bu ekrana gelemezdiniz sanıyorum.
Bir de donma söz konusu değil sanırım CTRL ALT DELETE ile yeniden başlatma yapılabiliyor mu bulunduğunuz ekranda?

Çıkartıp hemen takmayacaksın bi beş on dakika bekle.

Doğru diyorsun, belki.
Konu sahibi harddiskinin kablolarını da çıkartıp tak anakarta bağlanan sata kablosunu da.
Harddisk IDE sanırım. Kabloda bir sıkıntı olabilir. Ama müdahale edildi mi bu görüntüden önce o da önemli.

Geri
Yukarı