Bilgisayar açıp kapatıldığında BIOS ekranı açılıyor

lordofthering

Centipat
Daha fazla  
Değerli forum üyeleri, B460M-A Pro (MS-7C88) anakarta sahibim bilgisayar nadirinde olsa açıldığı zaman BIOS ekranında kalıyor, bunun çözümü için tek kanal olan RAM'i çıkarıp yine aynı yuvaya taktım ve bilgisayarım sıkıntısız açıldığını gördüm. Duygu ve düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum, sorun ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

RAM'de veya RAM slotunda da sıkıntı olabilir. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip deneyin.

Değerli forum üyeleri, B460M-A Pro (MS-7C88) anakarta sahibim bilgisayar nadirinde olsa açıldığı zaman BIOS ekranında kalıyor, bunun çözümü için tek kanal olan RAM'i çıkarıp yine aynı yuvaya taktım ve bilgisayarım sıkıntısız açıldığını gördüm. Duygu ve düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum, sorun ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

RAM frekanslarını da kontrol ediniz. BIOS güncellemeyi deneyiniz. BIOS sıfırlamayı da deneyiniz.

Fiziksel bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.

Geri
Yukarı