Bilgisayar Alacagım Yardım

Rica etsem sitenin linkini atabilirmisin. Ayrıca siteye nekadar güvene bilirim ? Birde 8 gb yeterli olurmu. 2x4 lü ram takarsam eğer normal 8 gb lık 1x8 ram ile gücü aynı olurmu benim bildigim gücü aynı olmuyor sorun yaşatırmı yani ? Meşgul etmiyorsam bir kaç seçenek daha verebilirmisin. Ekran kartının fiyatını görünce su bile dayanmadı ne içsem bilemedim :D

Akif Peköz adlı arkadaşımız sistemi Vatan Bilgisayar'ın sitesinden topluyor. Vatan Bilgisayar Türkiye'nin en iyi teknoloji pazarıdır (kendi deyimimle) . 2x4 her zaman daha yararlı olur ama yinede performansta bir sorun çıkarmaz. Ekran kartı GTX 770 olarak seçilmiş. GTX 770 şu an neredeyse bütün oyunları 1080P'de Ultra ayarlarda kaldırabilecek şekilde gani gani yeter (Recep Baltaş deyimiyle) . Eğer çok dışarı falan çıkacağım, yanımda taşıyayım dersen dizüstü olarak MSI GE60 alabilirsin. Her oyunu ultrada açmaz ama yinede oyunların hepsini GTX 765M ile rahatlıkla medium-high ayarlarda oynayabilirsin :) .

Bilgisayarı kendin toplayacaksan, VATAN'dan parçaları alabilir, kendin montaj yapabilirsin. Bu konuda Recep Baltaş'ın bir çok videosu mevcut. Eğer toplayamam VATAN toplasın derseniz, montaj sırasında yanlarında durmanızı öneririm. Ne olur ne olmaz...

Ben birde şöyle bir şey topladım. 2676 TL ama hafta içi olduğundan böyle. Hafta sonu düşer.

Dosya Ekleri

• pcccc.png
    pcccc.png
    30,4 KB · Görüntüleme: 204
Arkadaşlar Montayı kendim yapabilirim daha önce yaptım bilgim var ancak bana sundugunuz parçaları teker teker alsam mesela Cytex99 ' un söylediği parçalardan bir kaçını Akif 'in söylediği parçalardan bağzılarını birleştirsem sistem kabul edebilirmi. Birde Hanginizinki daha iyiyse sorunsuz oyun oynayıp video çekebilirsem onu söylermisin hangisi daha iyiyse ondan alıyım para miktarıda önemli benim için nekadar az okadar iyi çokta az olupda kuyuya düşmeyelim ilkkez adam akıllı bilgisayarım olucak şuanki bilgisayarım 2005 yılında aldıgım packard bell alp ajax gdc markalı dizüstü bilgisayar 1 gb ram belirsiz ekran kartı 1.66 ghz intel core 2 CPU lu bilgisayardan oyun oynayamıyorum. Artık oyunların dibine vurmak istiyorum. :)

FX6300 alınmamalı bence. Böyle bir bütçeye FX6300 yakışmıyor. İntel İ5 daha iyi olmuş. Ayrıca R9 290, GTX 770'den çok daha iyi bir karttır.

Şimdi hangi arkadaşların, hangi önerdiği bileşenleri istiyorsanız onları birleştirip bize yollayın. Söyleyelim size uyumluluğunu ve performansını...

En iyisi ben vatana gidip oyun canavarı istiyorum bakiyem bukadar toplama olucak diyim siz kafa karıştırdınız ama akifin sistemi kafama yattı :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı