Bilgisayar alınır mı?

mertrocky

Decapat
Daha fazla  
16 yaşındayım ve bugüne kadar güzel bir bilgisayarım olmadı internet kafelerde oynayabiliyorum sadece aileden izinsiz tabii. Ailemin baskısı çok fazla bilgisayar almam konusunda bilgisayar alırsan okuyamazsın mesleğin olamaz falan söylüyorlar. Ama 12 yaşından beri bilgisayar alma hayalim vardı ama hep erteleniyordu ve şimdi 10. sınıfım çok kararsızım amcama sordum zaten seneye 11. sınıf olacaksın ders çalışman lazım mesleğin olsun dedi. Dayıma sordum o da hayallerini karartma, dünyanın sonu değil ya dedi sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik aile yorumu. Anlamazlar neden istediğini hayallerini. Tek istedikleri şey okula gitmen ve derslerine çalışman. Kendin para toplayarak bilgisayar alabilirsin. Sonradan eline para geçtikce, ailen izin verdikçe donanımlarını yükseltebilirsin. Eğer bilgisayarı almak için bir nedenin varsa, ders oyun vb. alınabilir.

Artık çağımız teknoloji çağı internetin olmasa hiçbirşeyi düzgün yapamazsın hem hayallerim seni ilgilendiriyor mu? Tabi senin ailen her şeye izin veriyor bundan diyorsun.
Yanlış anlaşılmış sanırım, bilgisayarın bile hayal olması üzücü minvalinde düşündüm arkadaşın dediğini. Tabi ben de yanlış anlamış olabilirim.

Artık çağımız teknoloji çağı internetin olmasa hiçbirşeyi düzgün yapamazsın hem hayallerim seni ilgilendiriyor mu? Tabi senin ailen her şeye izin veriyor bundan diyorsun.
Benim "Ailem" diye tanımlayabileceğim insanlar yok. Ayrıca ben bunu istemene kızmadım sadece bu ülkede en basit şeylere bile "hayal" gözüyle bakılıyor.

Biraz hortlatmış gibi olacağım ama kusura bakmayın.
Bende 10. Sınıfım bilgisayar alacağım ancak derslerimi etkilemesinden çekiniyorum. Siz bilgisayar aldınız mı, aldıysanız derslerinizi etkileyeceğini hissettiniz mi?

Biraz hortlatmış gibi olacağım ama kusura bakmayın.
Bende 10. Sınıfım bilgisayar alacağım ancak derslerimi etkilemesinden çekiniyorum. Siz bilgisayar aldınız mı, aldıysanız derslerinizi etkileyeceğini hissettiniz mi?
Evet aldım. Kendini sınırlandırmalisin en günde 3 saat oynuyorum sonra ders çalışıyorum. Düzenli bir şekilde kullanırsanız başarınız daha da artabilir

Evet aldım. Kendini sınırlandırmalisin en günde 3 saat oynuyorum sonra ders çalışıyorum. Düzenli bir şekilde kullanırsanız başarınız daha da artabilir
Bende sizinle aynı konuda düşünceliydim almak için geç mi kaldım vs. ama sanırım derslerde daha fazla kolaylık sağlıyor. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı