Bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli?

O hazır sistemler genelde Turbox-Izoly-Dragos adlı, çocuk kandırmaca projelerinin bir parçası oluyor. Gören kitlenin eğer bilgisi yoksa ona çok rahat bir şekilde 1-2 RGB koyup yüksek fiyata satabiliyorsunuz.

Doğru düzgün hazır sistem sitelerinde bu geçerli değil.

Zaten hazır sisten gidip Trendyol'dan da alınmaz.

Valorant gibi oyunlarda istediğin değerleri sunar sana. Dediğim değişiklikleri yap şu soğutucu ile al geç.

Bu soruyu soran dostumuz zaten pek bir bilgi sahibi değil detaylarda onu boğmak yerine standart genel konulardan bahsetmek daha mantıklı bence.
Hocam sorun şu, siz masaüstü bilgisayar kategorisinde laptop taşınabilirliğinden bahsediyorsunuz. :D
Yani yapay zekadan yardım alsanız bile bu bilginin bir katkısı olmuyor. Kendi fikirleriniz emin olun yapay zekadan daha değerli.

Konu sahibi PSU görse jeneratör zannedecek birisi boşuna 4 sayfa yazı olmuş. Atın bir hazır sistem alıp gitsin işte. Yazılanların çoğunu bile okuduğunu zannetmiyorum.

"Her oyunda 600 FPS veren EBA canavarı".

Katılıyorum hocama bütçeye göre öneri yaptık çok uzatıldı.

Konu sahibi PSU görse jeneratör zannedecek birisi boşuna 4 sayfa yazı olmuş. Atın bir hazır sistem alıp gitsin işte. Yazılanların çoğunu bile okuduğunu zannetmiyorum.

"Her oyunda 600 FPS veren EBA canavarı".
"Bütün oyunlarda 600FPS+" dediği için sistemi gerçekten alır mı emin değilim. Yine de konu sahibinin günahına girmeyelim, güle güle kullansın diyelim. Ama inanmıyorum ben şahsen alacağına.

80.000 civarına bilgisayar topladım, en düşük ayarlarda 650-700 anca görüyorum. Ayrıca monitör yenileme hızınıza eşit FPS almanız yeterli, kasmadıktan sonra ölümcül bir fark yok.

Alırken 3-4 ayrı siteden aynı donanımlara ve parçaların opsiyonlarına bakın. Dikkat etmeseydim 500 lira daha çok verip daha güçlü karta yönelme fırsatını kaçırıyordum mesela.

Konu sahibi ''Bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli?'' diye bir konu açmış, bazıları bilgisayar önerisinde, bazıları bileşen önerisinde bulunmuş. arkadaşlar nelere dikkat etmesi gerektiğini sormuş. anlamıyorum bir konu açıldığında nasıl okuyorsunuz nasıl anlıyorsunuz bende bunu anlayamıyorum.

Konu sahibi ''Bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli?'' diye bir konu açmış, bazıları bilgisayar önerisinde, bazıları bileşen önerisinde bulunmuş. arkadaşlar nelere dikkat etmesi gerektiğini sormuş. anlamıyorum bir konu açıldığında nasıl okuyorsunuz nasıl anlıyorsunuz bende bunu anlayamıyorum.

Konu sahibinin ikinci mesajı "Valorant lşkadslşkadslokdasşoklpads" şeklindeydi düzenlenmeden önce. İlk mesajı ve konu başlığını büyük ihtimalle moderatörler yazdı.

Geri
Yukarı