Bilgisayar almak icin para biriktirme önerisi

LarkBlue

Hectopat
Arkadaslar ben okula giderken 10 TL harçlık alıyorum ve bu parayı biriktirip bir oyuncu bilgisayarı almak istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Bir işe gir calış diyecekseniz konuya yorum yapmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günde 10 TL, ayda 200 TL eder. 200x9=1800 TL eder. 1.5 yılda falan 2500 TL toplayabilirsen giriş seviye bir oyuncu PC'si alabilirsin. Ama paranı dövize karşı korumak için önlem almak zorundasın. Onu bir büyüğünle halledersin.

Günde 10 TL parayı nereden bulacak ? Haftalık harçlığı 20 TL olsa kafi.
Ben günlük 10 TL anladım. Haftalık 10 TL ise imkansız. Okul biter o para toplanmaz. O zaman sistemine güncelleme yapsın yavaş yavaş.

Haftalık 10 TL ise aylık 40 TL toplar. 1 yılda 9x40=360 TL. 4 yılda 360x4=1440 TL eder. Bu parayla giriş seviye PC bile alınmaz. Daha 1440 TL'nin enflasyonunu, döviz kurunu hesaba katmıyorum. Para durduğu yerde alım gücü azalıyor.

Arkadaş bana çalışın demeyin, demiş. Ama yaz tatillerinde çalışmadığın sürece istediğin PC'yi alman çok zor.

Son düzenleme:
Bir işe gir diyecekler yorum yapmasın demişsin. Tamam demeyelim yapacağın tek bir şey var o 10 TL'yi biriktirmek. Madem yorum yapmayacağız niye konu açıyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir işe gir diyecekler yorum yapmasın demişsin. Tamam demeyelim yapacağın tek bir şey var o 10 TL'yi biriktirmek. Madem yorum yapmıycaz niye konu açıyorsun.
Geçen günde bir tane eleman vardı telefon önerisi istiyordu. "J6 alıcam sizin öneriniz ne ?" diyordu. O kadar öneride bulundu insanlar gitti kendi bildiğini aldı. O zaman niye konu açıyorsun kardeşim ?

Biriktirmekle olucak iş değil. Konuda belirtmişsin ama çalışmaktan başka çaren yok. Bi' yere gir hem iş öğrenmiş olursun komilik örneğin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı