Bilgisayar almaktan vazgeçtim

İNTEL'ci DEDE

Hectopat
Yer
Antartika
Arkadaşlar 15 yaşındayım ve 2 yıldır bilgisayar almayı istiyordum ve para biriktirmeye başlamıştım ve kararlı bir şekilde biriktiriyordum. Üniversite yaklaştığı için çalışmaya başlamam gerekiyordu ve bende şöyle düşündüm: Ben şimdi bilgisayar alsam en fazla 1 yıl oynayabilecektim (parayı denkleştirme 6 ay-1 yıl desen yaş 16 sonra 1 yıl oynasam 17 sonrada sıkı üniversite hazırlıkları) ve bilgisayar almamaya karar verdim. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merhabalar kardeşim. Öncelikle seni tebrik ederim böyle ileriyi düşündüğün için. Eğer oyunları kararında oynayacağına inanmıyorsan bilgisayar alma. Çünkü oyunlar senin sosyal hayatını ve eğitim hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Ama kendine güveniyorsan tabiki de al derim. Şuan fiyatlar çok uçuk durumda ne kadar biriktirdiğini bilmiyorum ama elini çabuk tutsan iyi olur :)

Derslere yoğunluk vermek çok daha iyi tabii ki bana sorarsan ben veremiyorum maalesef.

Kararın mantıklı.
Bence biriktirmeye devam et, elindeki parayı da dolara, altına vs. yatır.
Böylece değer kaybı yaşamadan adam gibi bir PC alırsın üniversitede.
Ama yatırım tavsiyesi değildir. (Sorumluluk senin yani.)

Merhabalar kardeşim. Öncelikle seni tebrik ederim böyle ileriyi düşündüğün için. Eğer oyunları kararında oynayacağına inanmıyorsan bilgisayar alma. Çünkü oyunlar senin sosyal hayatını ve eğitim hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Ama kendine güveniyorsan tabii ki de al derim. Şu an fiyatlar çok uçuk durumda ne kadar biriktirdiğini bilmiyorum ama elini çabuk tutsan iyi olur :)

Kararında oynayamayacağımdan değil de 11-12. sınıflarda oynamayıp sadece derslere odaklanıp boş vaktimde sosyalleşip dışarı çıkmayı düşündüğümden dolayı öyle dedim.

Geri
Yukarı