Bilgisayar anakart ekranında kalıyor

kralika69

Femtopat
Daha fazla  
Anakartım Gigabyte 945 gcm S2L.
İşlemcimi E8400'dan Q9550'ye ve güç kaynağımı ise 300 Watt'dan 400Watt FOEM markaya yükselttim ve sorun burada başladı. Bilgisayar açılırken siyah anakart ekranında kalıyor son yazi islemci.
Psudan taktigim kablolar anakarta, islemci yanindaki yere 1tanesini 4pini taktım. Ssdye sata connectoru taktim ve son olarak sata kablosunu ssdye ve sata 2 0 yazan yere taktim

Anakartım Gigabyte 945 gcm S2L.
İşlemcimi E8400'dan Q9550'ye ve güç kaynağımı ise 300 Watt'dan 400Watt FOEM markaya yükselttim ve sorun burada başladı. Bilgisayar açılırken siyah anakart ekranında kalıyor son yazi islemci.
PSU'dan taktigim kablolar anakarta, islemci yanindaki yere 1tanesini 4pini taktım. SSD'ye SATA connectoru taktim ve son olarak SATA kablosunu SSD'ye ve SATA 2 0 yazan yere taktim.

BIOS'ta tarih ve saat ayarı yapıp tekrar deneyin.

En son ekranın fotoğrafını atarsan çok daha iyi olurdu ama dediğinize göre klavyeyi algılamadığı için başlamıyor. USB portlarında veya klavyede bir hata olabilir. Klavyenin girişini, imkanınız varsa klavyeyi değiştirip deneyin.

Disk takmadan çalıştırıp BIOS'a geçmeyi deneyin. Eğer BIOS sıkıntısız açılırsa ve sorun yaşamıyorsanız ya diskinizde okuma sıkıntısı var ya da anakarttaki SATA başlıklarında.

Ayrıca anakartınız Q serisi işlemcileri desteklemiyor. Soketin aynı olması bir şey ifade etmiyor ne yazık ki. Alttaki resimde son kısımda N/A yazıyor. Bu Not Applicable - Uygulanamaz demek.
Bu durumda ilk sorununuz anakartın işlemci desteğinin olmaması.
1602001758766.png

İşlemci listesi. BIOS sürümü kısmında NA yazanlar desteklenmiyor.

Son düzenleme:
Böyle bir hata yaptıysam, ekran kartı almayı düşüyordum onun yerine lga 775 ddr 3 anakart ve ram alıp bu işlemciyi kullanmalıyım sanırım. Son sorum hd4650 ekran karti var islemcim besleyemedigi zaman yani gpu ℅40dayken fpsim 30 40 oluyor ana kart alıp bu işlemciyi kullanınca fpsim 70 ve üstünde olur mu sürekli (lol oynarken)

Böyle bir hata yaptıysam, ekran kartı almayı düşüyordum onun yerine lga 775 ddr 3 anakart ve ram alıp bu işlemciyi kullanmalıyım sanırım. Son sorum hd4650 ekran karti var islemcim besleyemedigi zaman yani gpu ℅40dayken fpsim 30 40 oluyor ana kart alıp bu işlemciyi kullanınca fpsim 70 ve üstünde olur mu sürekli (lol oynarken)
LOL bildiğim kadarıyla işlemci ağırlıklı bir oyun. G41 model bir anakarta geçerseniz hem RAM DDR3 olacağı için hem de işlemciniz daha iyi olacağı için performans farkı yaşarsınız. Ancak kesin olarak bir ölçüt belirtemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı