Bilgisayar HDD'yi Görmüyor ve Anakart Ekranında Kalıyor

coldzero06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
  • İşlemci: Intel i5 9400F
  • Anakart: Gigabyte B365M H
  • Ekran kartı: ASUS STRIX RX 570 4 GB
  • Güç kaynağı: Corsair VS450 80+
  • RAM: Kingston 8 GB HyperX Fury
  • SSD: Toshiba TR200 240 GB
  • HDD: Seagate Barracuda 500 GB
Sistemi yeni topladım ve Win10 kurlumunu yaptım. Bilgisayarı başlattığımda anakart logosunun olduğu ekranda 4-5 dakika kalıyor sonra bilgisayar açılıyor ve ilk 30 saniye boyunca kısa aralıklarla ince bir ses geliyor. Hangi parçadan geldiğini anlayamadım. Ayrıyetten bilgisayar HDD'yi görmüyor, sadece SSD'yi görüyor. Aygıt yöneticisinden baktım, BIOS'dan baktım, disk yönetiminden baktım hiçbirinde gözükmüyor. HDD sıfır alındı paketinden çıkartıp direkt kuruluma geçtim. PSU'nun farklı güç kablolarıyla denedim yinede olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar kullanımında herhangi bir sıkıntı var mı peki? SSD'den boot edip 2-3 saat kullandınız mı hiç? Oyuna girip yüke soktunuz mu sistemi?
Bilgisayar 4 saat kadar açık. Sürücüleri yükledim güncelleştirdim. Şimdi 1 tane oyun yüklüyorum onu deneyeceğim ama şuana kadar bir sorun ile karşılaşmadım. SSD'den boot etme nasıl oluyor acaba bilmiyorumda?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı