Çözüldü Bilgisayar anakart kısmında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

William Crusader

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yok
Ekran kartı
GTX 750 Ti
İşlemci
x4 II 945
Bilgisayara güncelleme geldi, yaparken yeniden başlattı ve bu kısımda kaldı.

16934168961177538878306736274843.jpg

Fişi mi çıkarıp takayım?
Bilgisayarın fişini çekin ardından 5 kere art arda bilgisayarı açma butonuna basın (statik elektriği boşaltmak için) sonra kasanın içindeki tüm SSD / HDD disklerinin SATA ve SATA güç kablosunu çekin ve yeniden takın.

O kabloların ne ve nerede olduklarını bilmiyorum.
Sata Kablosu - Sata Güç Kablosu
1693419968115.png 1693420005446.png

1693420142363.png

Bu resimde bir HDD var, SSD ve HDD'lerin bağlantı şekilleri çoğu zaman aynıdır. Bu kabloları çıkartıp takmanız yeterli olacaktır.

Çözüm
Dostum, gönderdiğin fotoğrafta DEL tuşu ile bios ayarlarına ulaşabileceğin yazıyor ve F9 ile kurtarma moduna geçebileceğin yazıyor.
Bilgisayarı açma tuşuna basar basmaz, DEL(DELETE) TUŞUNA sürekli olarak bas, çek arka arkaya.
Eğer olmazsa,

Aynı şekilde F9 tuşunu dene.
O da olmazsa

Bilgisayarı açma tuşuna basınca SHIFT tuşuna basılı tut. Bu belki seni kurtarma ekranına gönderebilir.

Alternatif, içinde Windows kurulumu olan bir USB tak ve açma tuşuna basınca F12 bas, çek yaparak boot menüsüne eriş ve tekrar format at,

Bu da olmazsa son çare BIOS pilini sök 10 dk bekle ve geri tak(anakart üzerinde). Bunlar fayda etmiyorsa
Bilgisayarcı ya götür, o da aynılarını dener, yoksa ana kart GG.

Dostum bir şey dikkatimi çekti, oradaki ANAKART soketi bağlı değil mi? Ben mi öyle görüyorum

Geri
Yukarı