Çözüldü Bilgisayar aniden donuyor ve yeniden başlatılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MuratEfendi58

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayarım oyundayken aniden donuyor ve yeniden başlıyor. Bu durum bazen hiç olmuyor bazen de günde 2-3 kez gerçekleşiyor. Bilgisayarımda 2 adet 4 GB'lik RAM takılı. Acaba biri mi bozuldu? Konu hakkında bir bilgisi olan var mı?

Çözüm
Arkadaşlar merhaba. Sorunum halloldu. Sorun 150 GB'lık "2.el" harddiskmiş. Biz bilgisayarı aldığımızda sıfır diye aldık hiç de fark etmedik. HDD 2.el çıkmış o bozulmuş.
Microsoft Windows 10 Pro
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5 CPU 650 @ 3.20GHz, 3191 MHz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal işlemci
RAM 2x4 GB HDD ST3160813AS ATA Device 150 GB Toshiba DT01ACA100 ATA Device 1 TB
Anakart Turbox H55 Ekran kartı AMD R7 240 2 GB DDR3

Bu arada MEMORY_MANAGEMENT diye mavi ekran hatası da aldım. Ve aniden donma olup sistem kendisini yeniden başlatıyor.

Microsoft Windows 10 Pro.
İşlemci Intel(r) Core(tm) i5 CPU 650 @ 3.20GHz, 3191 MHz, 2 çekirdek, 4 mantıksal işlemci.
RAM 2x4 GB HDD ST3160813as ata device 150 GB Toshiba DT01ACA100 ata device 1 TB.
Anakart Turbox H55.

Bu arada MEMORY_MANAGEMENT diye mavi ekran hatası da aldım. Ve aniden donma olup sistem kendisini yeniden başlatıyor.

Hocam BSoD hatası alıyorsunuz. Mavi ekran konusu açar mısınız?

Hocam BSoD hatası alıyorsunuz. Mavi ekran konusu açar mısınız
BSoD hatası nedir?
Mavi ekranı işte oyundayken oyun bi anda dondu ve bu hatayı verdi.Hatanın adını da Memory management olarak gösterdi.Ve bu hatayı 3 4 gün önce gösterdi.O zamandan beri karşılaşmadım ama bu donma sorunu dediğim gibi bazen olmuyor bazen de günde 2 3 kez devam ediyor ve sistem baştan başlıyor.

BSoD hatası nedir?
Mavi ekranı işte oyundayken oyun bir anda dondu ve bu hatayı verdi. Hatanın adını da MEMORY_MANAGEMENT olarak gösterdi. Ve bu hatayı 3 4 gün önce gösterdi. O zamandan beri karşılaşmadım ama bu donma sorunu dediğim gibi bazen olmuyor bazen de günde 2 3 kez devam ediyor ve sistem baştan başlıyor.

BSoD, mavi ekran hatasının teknik ismidir. Minidump dosyalarınızı paylaşarak mavi ekran konusu açın.

Arkadaşlar merhaba. Sorunum halloldu. Sorun 150 GB'lık "2.el" harddiskmiş. Biz bilgisayarı aldığımızda sıfır diye aldık hiç de fark etmedik. HDD 2.el çıkmış o bozulmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı