Bilgisayar aniden kapanıyor

YouAreMyFun

Femtopat
Daha fazla  
Bugün olmaya başladı bilgisayarımı kullanırken birden kapanıyor. Normal kapanma ekranı gibi değil direk duruyor fişi çekilmiş gibi yarım saat kadar bekletip açıyorum tekrar bir süre sonra kapanıyor bilgisayar yaklaşık 1 haftadır hiç kapanmadı geceleri açık bırakıp uyudum bununla alakası vardır belki ama virüs falan olmasından korkuyorum ne yapabilirim, sebebi ne olabilir?

Tekrar açılması için fişten çekip takmanız gerekiyorsa genelde PSU'dan şüpheleniriz. Fakat ne yaparken ve hangi durumlarda kapandığını detaylıca yazarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz. Isı değerleri vb. gibi. Hele bir de sistem özelliklerini paylaşırsanız tadından yenmez. :)

Tekrar açılması için fişten çekip takmanız gerekiyorsa genelde PSU'dan şüpheleniriz. Fakat ne yaparken ve hangi durumlarda kapandığını detaylıca yazarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz. Isı değerleri vb. gibi. Hele bir de sistem özelliklerini paylaşırsanız tadından yenmez. :)

Gerekmiyor, ne yaparsam yapayım kapanıyor ancak oyun oynamak gibi yoracak şeyler yaptığımda daha kısa sürede kapanıyor sıcaklık değerlerine nasıl bakacağımı bilmiyorum sistem özellikleri bildiğim kadarıyla
AMD Phenom 8600B triple Core işlemci
8 GB RAM
AMD Radeon R7 ekran kartı
150GB HDD
Biraz dinlenmeye bıraktım düzelirse yazarım teşekkürler

Gerekmiyor, ne yaparsam yapayım kapanıyor ancak oyun oynamak gibi yoracak şeyler yaptığımda daha kısa sürede kapanıyor sıcaklık değerlerine nasıl bakacağımı bilmiyorum sistem özellikleri bildiğim kadarıyla
8 GB RAM
150GB HDD
HWmonitor indirin bilgisayara onu açtıktan sonra bütün değerlerin resmini çekip atın.

Bugün olmaya başladı bilgisayarımı kullanırken birden kapanıyor. Normal kapanma ekranı gibi değil direk duruyor fişi çekilmiş gibi yarım saat kadar bekletip açıyorum tekrar bir süre sonra kapanıyor bilgisayar yaklaşık 1 haftadır hiç kapanmadı geceleri açık bırakıp uyudum bununla alakası vardır belki ama virüs falan olmasından korkuyorum ne yapabilirim, sebebi ne olabilir?
Benim bilgisayarımda da olmuştu . Bilgisayar bir anda kapanıveriyordu. Benimkisi ısı yüzünden olmuş. Kasaya bir dokundum fena yanıyordu resmen. Önceden kasanın sıcaklığı 30 dan altına düşmüyordu. Götürdüm tamirciye. Macunları yeniletti ve daha iyi soğutan bir fanla değiştirdi eskisini. Artık 18 dereceden fazlaya çıkmıyor Bence kasanıza bir bakın derim

8 GB RAM
150GB HDD
Bir diğer yöntem de kızılötesi ateş ölçeriniz var ise onla anakartın üstünü işlemci fanını falan ölçebilirsiniz.

8 GB RAM
150GB HDD
O zaman PSU dan değil de ısınmadan oluyor gibi görünüyor. Isı seviyelerini takip edin. Hangi programla bakabileceğinizi arkadaşlar yazmışlar zaten. (HW Monitor) Kapanmadan hemen önceki değerleri, boşta kaç derece, oyun oynarken kaç derece gibi değerleri yine buradan paylaşın. Havalar sıcak malum. Fanlarınız sağlıklı çalışıyor mu kontrol etmekte fayda var. Termal macununuzu değiştirebilirsiniz. En kötü ihtimalle soğutucu masrafınız olur. Ya da 1-2 fan takviyesiyle kurtarabilirsiniz. Belki de hiç birine gerek kalmayacak, görmek gerek.

Geri
Yukarı