Bilgisayar aniden kapanıyor

Tuna Skyline

Centipat
Merhaba. Öncelikle ekran kartım Sapphire RX580 OC, Power Supply'ım ise Xigmatek 650W+80 Plus Bronze. Bilgisayarım aniden kapanıyor ve bayağı bir rahatsız edici olmaya başladı. Genellikle oyunlarda kapanıyor. Düşündüm ki sorun RAM'lerden olabilir, bayağı bir stress test, mem86 ile testler yaptım bir şey çıkmadı. Ekran kartını deneyeyim dedim ve OCCT indirdim. Herhangi bir sorun yoktu testleri yaparken fakat 3D diye bir test vardı pek anlamış değilim ne işe yaradığını teste soktuğum anda bilgisayar kapandı. Bir daha denedim, gene kapandı. Sorunun çözümü ne olabilir acaba?
Not: Bilgisayarım arada sırada donuyor, sesler takılıyor, geri düzeliyor.

Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklığı kontrol eder misin dost.

Ettim ve maximum 76 dereceye kadar çıktı.
Arkadaşlar merhaba bir şey fark ettim bilgisayarımı açtığımda aniden kablo önüme düştü bilgisayarı açtığımda görüntü gelmedi şuradaki sarı kablo çıkmıştı acaba çöküntünün nedeni temassızlık.
Olduğundan olabilir mi?

20200607_231850.jpg

Son düzenleme:
Merhaba. Öncelikle ekran kartım Sapphire RX580 OC, Power Supply'ım ise Xigmatek 650W+80 Plus Bronze. Bilgisayarım aniden kapanıyor ve bayağı bir rahatsız edici olmaya başladı. Genellikle oyunlarda kapanıyor. Düşündüm ki sorun RAM'lerden olabilir, bayağı bir stress test, mem86 ile testler yaptım bir şey çıkmadı. Ekran kartını deneyeyim dedim ve OCCT indirdim. Herhangi bir sorun yoktu testleri yaparken fakat 3D diye bir test vardı pek anlamış değilim ne işe yaradığını teste soktuğum anda bilgisayar kapandı. Bir daha denedim, gene kapandı. Sorunun çözümü ne olabilir acaba?

Eki Görüntüle 584706
Aynı sorun bende de oluyordu termal macunu değiştirdim tozları falan temizledim düzeldi sende dene eğer düzelmezse yapabileceğim bir şey yok .

Yeni konular

Geri
Yukarı