Bilgisayar aniden kendi kendine kapanıyor

mPayne

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor. Kapandığı zaman Power düğmesine basmama rağmen açılmıyor ama anakartımın ışıkları yanıyor. Fişten çıkarıp taktığımda / Power'i kapatıp açtığımda açılıyor. Sorunu anlayamadım yük altındayken sıcaklık değerleri normal yük altında olmadığı zamanda yapıyor bunu. Power Supply'da hafif coil whine var. Sorun nerede hiç anlayamadım.

Anakart- Asus B450M -AII
İşlemci- Ryzen5 2600
Ekran Kartı- GTX 1650
Ram- XPG Spectrix D50 8gb x2
Psu- Power Boost BST-ATX600B 600W

Kullandığınız PSU iyi bir PSU markası değil. Sorun PSU kaynaklı olabilir, imkanınız ve bütçeniz el veriyorsa aşağıdakiler ile değiştirmenizi öneririm:

Bütçeniz el vermiyorsa bir nebze daha düşüğü olarak şu var:

Kullandığınız PSU iyi bir PSU markası değil. Sorun PSU kaynaklı olabilir, imkanınız ve bütçeniz el veriyorsa aşağıdakiler ile değiştirmenizi öneririm:

Bütçeniz el vermiyorsa bir nebze daha düşüğü olarak şu var:

Çok teşekkür ederim en kısa sürede para biriktirip uzun vadeye kalmadan almaya çalışacağım.

Çok teşekkür ederim en kısa sürede para biriktirip uzun vadeye kalmadan almaya çalışacağım.
Rica ederim. Eğer imkanınız varsa PSU'nuzu başka bir bilgisayar üzerinde deneyin. Eğer denediğiniz bilgisayarda da aniden kapanıyorsa PSU kaynaklıdır, o zaman onun rahatlığıyla alabilirsiniz.

Rica ederim. Eğer imkanınız varsa PSU'nuzu başka bir bilgisayar üzerinde deneyin. Eğer denediğiniz bilgisayarda da aniden kapanıyorsa PSU kaynaklıdır, o zaman onun rahatlığıyla alabilirsiniz.
Psu'dan gelen sesi kaydetmiştim. Coil whine olduğunu düşündüğüm için birşey yapmamıştım sesi paylaşmayı başarabilirsem atarım.

Geri
Yukarı