Bilgisayar anlık donuyor

tolga805

Decapat
Arkadaşlar merhaba dün yeni bir işlemci aldım ve taktım format falan atmadım. Anlık olarak harddiskten ses geldikten sonra 20 30 saniye donuyor. Eski işlemci takılıyken de takılmalar oluyordu fakat bu kadar çok değildi. Şimdi HD Tune ile test yapıyorum bad sector için fakat yeşil gidiyor şu an anlayamadım problemi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba dün yeni bir işlemci aldım ve taktım format falan atmadım.Anlık olarak harddiskten ses geldikten sonra 20 30 saniye donuyor. Eski işlemci takılıyken de takılmalar oluyordu fakat bu kadar çok değildi.Şimdi HD Tune ile test yapıyorum bad sector için fakat yeşil gidiyor şu an anlayamadım problemi.

Bad sector payı olduğu gibi işlemciden de kaynaklanıyor olabilir.

İşlemcinin adını ve serisini yazar mısınız ?
i5 2500k.
Bad sector payı olduğu gibi işlemciden de kaynaklanıyor olabilir.

Şimdilik HD Tune ile test yapıyorum fakat hiç bad sector bulmadı hep yemyeşil. Bu arada oyun oynarken falan FPS düşüklüğü falan yaşamıyorum mesela CS:GO(+200FPS) fakat anlık donmalar oluyor, bir uygulama açtığımda bilgisayar anlık donuyor 20 30 saniye.

Böyle bir sıkıntı varsa %100 HDD'dir sebebi. Okuma yapamadığı için hata verir ve donar. Bazen kafası sürter yapar bazen motordan kaynaklı olur ama kesinlikle HDD.

1. İhtimal: İşlemcin 95w tüketiyor, stok soğutucu kullanmamanı ve bakır ısı borulu ona uygun soğutucu alman senin yararına. Tabi bir de güzel termal macun kullanman, (Arctic MX4) termal macunları kalitelidir. 2. İhtimal: Güç kaynağı olabilir, 600w güç kaynağın varsa problem değil. 3. İhtimal: HDD'inde problem olabilir, güzel bir SSD alıp bilgisayarını kurtarmak olacaktır.

Böyle bir sıkıntı varsa %100 HDD'dir sebebi. Okuma yapamadığı için hata verir ve donar. Bazen kafası sürter yapar bazen motordan kaynaklı olur ama kesinlikle HDD.
Hdd tarafından ses geliyor zaten ardından donma oluyor.
1. İhtimal: İşlemcin 95W tüketiyor, stok soğutucu kullanmamanı ve bakır ısı borulu ona uygun soğutucu alman senin yararına. Tabi bir de güzel termal macun kullanman, (Arctic MX4) termal macunları kalitelidir. 2. İhtimal: Güç kaynağı olabilir, 600W güç kaynağın varsa problem değil. 3. İhtimal: HDD'inde problem olabilir, güzel bir SSD alıp bilgisayarını kurtarmak olacaktır.

Soğutucu olarak CS:GO oynarken baktım tam yük altında 68 69 derece oluyor diğer dediğiniz 2 ihtimale de bakacağım ve mesaj olarak geri döneceğim.
1. İhtimal: İşlemcin 95w tüketiyor, stok soğutucu kullanmamanı ve bakır ısı borulu ona uygun soğutucu alman senin yararına. Tabi bir de güzel termal macun kullanman, (Arctic MX4) termal macunları kalitelidir. 2. İhtimal: Güç kaynağı olabilir, 600w güç kaynağın varsa problem değil. 3. İhtimal: HDD'inde problem olabilir, güzel bir SSD alıp bilgisayarını kurtarmak olacaktır.
Baktım güç kaynağı 300W.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı