Bilgisayar Bağımlılığından Nasıl Kurtulurum?

Zeynelkrks

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 buçuk yıldır bilgisayar bağımlısıyım ve bu bağımlılığın benden neler götürdüğünü yaklaşık 3 aydır anlıyorum bir günde toplam abartısız şekilde 7-8 saat bilgisayar oynuyorumdur. Bu bağımlılıktan nasıl kurtulabilirim? Seneye TEOG'um var fakat çalışacağım diyorum yarın diyorum gene kendimi burada buluyorum irademi zayıflatıyor.

Bilgisayarda yaptığım şeyler:
  • Oyun Oynamak (League Of Legends)
  • The Flash İzlemek (3-4 bölüm :D)
  • Nadiren de olsa Facebook, YouTube gibi sosyal mecralarda 1-2 saat takılmak.

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 buçuk yıldır bilgisayar bağımlısıyım ve bu bağımlılığın benden neler götürdüğünü yaklaşık 3 aydır anlıyorum bir günde toplam abartısız şekilde 7-8 saat bilgisayar oynuyorumdur. Bu bağımlılıktan nasıl kurtulabilirim? Seneye TEOG'um var fakat çalışacağım diyorum yarın diyorum gene kendimi burada buluyorum irademi zayıflatıyor.

Bilgisayarda yaptığım şeyler:
  • Oyun Oynamak (League Of Legends)
  • The Flash İzlemek (3-4 bölüm :D)
  • Nadiren de olsa Facebook, YouTube gibi sosyal mecralarda 1-2 saat takılmak.
Bilgisayarın PSU'sunu babana ver senin için saklasın. Seneye kadar da çıkarmasın bu kadar basit.

Kendine yeni hobiler bul ama sınavına çalışmanı engellemesin. Bu arada ben de TEOG'a hazırlanıyorum. Şimdiden başarılar dilerim. Ailene söyle bilgisayara girmeni engellemeye çalışsınlar. :)

Kendini kontrol edememek en büyük problem.
Bugün o konuda edemiyorsan.
Yarın başka konularda da kendine hakim olamazsın.
Kendine prensipler edinmelisin.
Bilgisayar da oyun oynamanda sıkıntı yok.
Oynadığın saat sürelerinde sıkıntı var.
Bunu kendine anlat ve ikna et.
Zamanını evde geçirme. Dışarı çık. Gez, yürüyüş yap, başka hobiler edin, arkadaşlarınla takıl...
Günde 1 saat ders çalışma sözü ver.
Çok strese sokma kendini, bunlar normal bu dönemlerde.
Ayrıca ileride hangi iş ile ilgilenmeyi düşünüyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize yorumlarınız için çok ama çok teşekkür ederim hepsini deneyeceğim yeni hobiler, yeni işler, bilgisayar ile geçirdiğim zaman aralığını kısaltacağım. Tekrardan herkese teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı