Bilgisayar başında sıkılınca neler yapılabilir?

PastaBorek

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci; 12th gen Intel(R) Core(tm) i5-12450H, 2000 MHz, 8 çekirdek, 12 mantıksal işlemci.
RAM; DDR4 32 GB RAM (DDR4-3200(1600MHz))
Ekran kartı; NVIDIA geforenow RTX 4060 laptop GPU type GDDR6.
Arkadaşlar merhaba, genelde bilgisayar başında duruyorum ve oyun oynamaktan ve genelde yapılan şeylerden artık sıkıldım. Bilgisayar başında otururken sıkılmayacağım hem de eğer olursa kazanç (olmasa da olur) yeni hobiler bilgiler var mıdır acaba? teşekkürler.

Bilgisayardan kalkabilirsin.

Dostum akşama doğru kalkıyorum ama şöyle saat 16:00 ve 17:00 kadar bilgisayarda durmak zorunda kalıyorum o zamana kadar gidecek yer yok.

Dostum akşama doğru kalkıyorum ama şöyle saat 16:00 ve 17:00 kadar bilgisayarda durmak zorunda kalıyorum o zamana kadar gidecek yer yok.

Yemek videosu izle yer bulma oyunu vardı onları oyna.

Gidilecek yer, yapılacak şey çok. Hayatın bilgisayardan ibaret olmadığını bence sen de biliyorsundur. Biraz yalnız başına kalıp gününü sorgulayabilirsin, dostum.

Bisiklet sürmek yürüyüş yapmak ve büyüklerimle zaten vakit geçiriyorum dostum, bunların dışında bilgisayarda yapılabilecek şeyler arıyorum hobiler.

-Oyun incelemelerine bakabilirsin,(Disket kutusu, Enis Kirazoğlu vs öneririm)
-Twitch'de oynadığın oyunları oynayanları izleyebilirsin,
-Kitap okunabilir, artık her kitabın PDF'i mevcut.(Gerci ben bunu bilgisayar başından ziyade kitap üzerinden okunmasını öneririm ama illa PC başında iseniz oradan da okunabilir.)
-C# öğrenebilirsin, hem yazılıma giriş yapmış, hem ufak uygulamalar ile basit oyunlar yapıp kendi oyunlarını oynayabilirsin( Murat Yücedağ - C# dersleri serisi var 101 tane videoluk öneririm)

Ek olarak da oyun konusunda farklı türlere de bakabilirsiniz, çeşitlendirmek bazen iyi gelir. Atıyorum hiç yarış oyunu oynamadıysan FH4-5 deneyebilirsin, hiç sıra tabanlı oynamadıysan Baldur's Gate 3 başlayabilirsin, hiç strateji oynamadıysan Age of Empires 2 DE Campeing'ler var bakabilirsin gibi gibi. Hatta Sims bile deneyebilirsin, ben Sims1 oynamıştım bayağı da sarmıştı zamanında(havuzda az adam boğmadık Allah affetsin :) )

-Oyun incelemelerine bakabilirsin,(disket kutusu, Enis Kirazoğlu vs öneririm)
-Twitch'de oynadığın oyunları oynayanları izleyebilirsin,
-Kitap okunabilir, artık her kitabın PDF'i mevcut.(gerci ben bunu bilgisayar başından ziyade kitap üzerinden okunmasını öneririm ama illa PC başında iseniz oradan da okunabilir.)
-C# öğrenebilirsin, hem yazılıma giriş yapmış, hem ufak uygulamalar ile basit oyunlar yapıp kendi oyunlarını oynayabilirsin( Murat yücedağ - C# dersleri serisi var 101 tane videoluk öneririm)

Ek olarak da oyun konusunda farklı türlere de bakabilirsiniz, çeşitlendirmek bazen iyi gelir. Atıyorum hiç yarış oyunu oynamadıysan FH4-5 deneyebilirsin, hiç sıra tabanlı oynamadıysan Baldur's Gate 3 başlayabilirsin, hiç strateji oynamadıysan Age of Empires 2 de Campeing'ler var bakabilirsin gibi gibi. Hatta Sims bile deneyebilirsin, ben Sims1 oynamıştım bayağı da sarmıştı zamanında(havuzda az adam boğmadık Allah affetsin :) )

Bunun gibi öneriler lazım bana inceleyeceğim inşallah daha fazla yazanda olur.

Arkadaşlar bir de şöyle bir şey var, bir şeyler yapıp para kazanmak istiyorum bu arada yaşım 15, mesela bir şeyler satmak istiyorum bu konuda nereden bilgi alabilirim? Bu illa bilgisayar başında olacakta değil normal hayatımdada yapmak istiyorum var mıdır yardım edecek?

Yeni konular

Geri
Yukarı