Bilgisayar bazen kendini resetliyor veya siyah ekranda kalıyor

• Konuyu başlatan Vito
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 464

Vito

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3600 MHZ Corsair RGB
SSD veya HDD modeli
2TB HDD ve 500 GB 970 EVO PLUS
Ekran kartı
RTX 2080 Super
Anakart
Asus TUF X570 Wi Fi
İşlemci
Ryzen 7 3700X
Bilgisayar oyunlarda kendini resetliyor veya siyah ekran kalıyor, ayrıca fanlar kendini en yüksek hıza alıyor. Bilgisayarın tozunu aldım, PCI-e girişlerini değiştirdim. Ekran kartının sürücüsünü DDU ile silip tekrar yükledim fakat düzelmedi. Ne yapabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM'ları çıkartıp yerini değiştirin, ve ayrıca BIOS pili çıkartıp 10 dakika sonra geri takın. Olmazsa daha fazla bir bilgim yok.

Tamamdır deneyeceğim şimdi.

RAM'ları çıkartıp yerini değiştirin, ve ayrıca BIOS pili çıkartıp 10 dakika sonra geri takın. Olmazsa daha fazla bir bilgim yok.

FIFA oynarken 84 derecen 58 dereceye indi ve sorun düzeldi gibi ne değişti anlamadım ama çok teşekkürler.

Düzelmedi yine aynı hatayı aldım. Bilgisayar siyah ekran kalıyor ve fanlar en yüksek hıza alıyor kendini.

Son düzenleme:
Tamamdır deneyeceğim şimdi.

FIFA oynarken 84 derecen 58 dereceye indi ve sorun düzeldi gibi ne değişti anlamadım ama çok teşekkürler.

Düzelmedi yine aynı hatayı aldım. Bilgisayar siyah ekran kalıyor ve fanlar en yüksek hıza alıyor kendini.

Bundan 4 Ay önce sistem toplamıştım ve DisplayPort ile bağlandığımda aynı sorun benim de başıma gelmişti sistem açılıyor fanlar en yükseğe alıyor kendini ve ardından resetleniyor siyah ekranda kalıyordu sürekli. HDMI kablon varsa bi öyle denemelisin diye düşünüyorum.

Bundan 4 ay önce sistem toplamıştım ve DisplayPort ile bağlandığımda aynı sorun benim de başıma gelmişti sistem açılıyor fanlar en yükseğe alıyor kendini ve ardından resetleniyor siyah ekranda kalıyordu sürekli. HDMI kablon varsa bir öyle denemelisin diye düşünüyorum.

DisplayPort kablosunu çıkarıp HDMI taktım fakat görüntü alamadım. PS4'te kullandığım kabloyu kullandım aslında kablo sıkıntılı olamaz ama görüntü alamadım.

Bu sorun bilgisayarı açtıktan sonra 1 2 kere oluyor sonra gün içinde bir daha olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı