"Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı" hatası

Daha fazla  
RAM
16GB 3600MHz
SSD veya HDD modeli
MLD 512GB SSD
Ekran kartı
GİGABYTE RX6600
Anakart
B450MH
İşlemci
Ryzen 5 5500
Bilgisayarıma temiz format atacaktım. Rufus ile ISO dosyasını yazdım vs. Kurulum ekranını hallettim daha sonra PC yeniden başlatıyor ve bu hatayı alıyorum. Biraz araştırdım Regedit üzerinden bir ayar yapıyorlar onu da yaptım ancak hala durum aynı. Ve gördüğüm kadarıyla bu normal sıfırlamada karşılaşılan bir hata. Temiz format sırasında bu hatayı almam garip geldi sebebi sizce nedir?

İşletim Sistemi: Windows 11

Günceleme: Regedit ayarından sonra bu hata artık gelmiyor ancak bu seferde yeniden başlatıldığında işletim sistemi seçme ekranı geliyor. Ve 3 seçenek çıkıyor hepsi Windows 11 ve 3 biriminde yazıyor

Bilgisayarıma temiz format atacaktım. Rufus ile ISO dosyasını yazdım vs. Kurulum ekranını hallettim daha sonra PC yeniden başlatıyor ve bu hatayı alıyorum. Biraz araştırdım Regedit üzerinden bir ayar yapıyorlar onu da yaptım ancak hala durum aynı. Ve gördüğüm kadarıyla bu normal sıfırlamada karşılaşılan bir hata. Temiz format sırasında bu hatayı almam garip geldi sebebi sizce nedir?

İşletim Sistemi: Windows 11

Günceleme: Regedit ayarından sonra bu hata artık gelmiyor ancak bu seferde yeniden başlatıldığında işletim sistemi seçme ekranı geliyor. Ve 3 seçenek çıkıyor hepsi Windows 11 ve 3 biriminde yazıyor
🥲 tekrar hatayı almaya başladım

Son düzenleme:
Win + R tuşlarına basıp msconfig yazın ve çalıştırın. Çıkan ekranda önyükleme kısmında "geçerli OS" dışındakileri silin.

Ekran görüntüsü 2023-07-23 013236.png

Anladığım kadarıyla sisteminizde 1'den fazla Windows var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Win + R tuşlarına basıp msconfig yazın ve çalıştırın. Çıkan ekranda önyükleme kısmında "geçerli OS" dışındakileri silin.

Eki Görüntüle 1872902

Anladığım kadarıyla sisteminizde 1'den fazla Windows var.
Evet öyle görünüyor fakat windows yok temiz kurulum yapıyorum diskleri ayarladıktan sonra restart ekranı alıyorum ve ardından bu hatayla karşılaşıyorum. Yani şuan windowsa erişimim yok

Windows kurulu USB belleğiniz varsa işiniz daha kolay. Bu seçeneklere bakın.

https://support.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-ta-kurtarma-seçenekleri-31ce2444-7de3-818c-d626-e3b5a3024da5

Sıfırdan kurulumda disk seçeneklerinde Windows yükleyeceğiniz diski tamamen silmelisiniz. Direkt C'ye tıklayıp kurmayın.

Videoda üstadımız anlatmış.

C diski haricinde 100 MB, 600 küsur MB ve 16 MB'lık 3 ayrı bölüm vardır. Bunları sil diyerek silin. Tek disk kalınca "yeni"ye tıklayıp onaylayın ve ilerleyin.

Sıfırdan kurulumda disk seçeneklerinde Windows yükleyeceğiniz diski tamamen silmelisiniz. Direkt C'ye tıklayıp kurmayın.

Videoda üstadımız anlatmış.

C diski haricinde 100 MB, 600 küsur MB ve 16 MB'lık 3 ayrı bölüm vardır. Bunları sil diyerek silin. Tek disk kalınca "yeni"ye tıklayıp onaylayın ve ilerleyin.
Siliyorum hocam, Kurulumdan sonra pc yeniden başlatıldığında bu hata ile karşılaşıyorum. İlk defa denk geldim böyle birşeye.

Yeni konular

Geri
Yukarı