"Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı" hatası

Daha fazla  
RAM
16GB 3600MHz
SSD veya HDD modeli
MLD 512GB SSD
Ekran kartı
GİGABYTE RX6600
Anakart
B450MH
İşlemci
Ryzen 5 5500
Bilgisayarıma temiz format atacaktım. Rufus ile ISO dosyasını yazdım vs. Kurulum ekranını hallettim daha sonra PC yeniden başlatıyor ve bu hatayı alıyorum. Biraz araştırdım Regedit üzerinden bir ayar yapıyorlar onu da yaptım ancak hala durum aynı. Ve gördüğüm kadarıyla bu normal sıfırlamada karşılaşılan bir hata. Temiz format sırasında bu hatayı almam garip geldi sebebi sizce nedir?

İşletim Sistemi: Windows 11

Günceleme: Regedit ayarından sonra bu hata artık gelmiyor ancak bu seferde yeniden başlatıldığında işletim sistemi seçme ekranı geliyor. Ve 3 seçenek çıkıyor hepsi Windows 11 ve 3 biriminde yazıyor

Bilgisayarıma temiz format atacaktım. Rufus ile ISO dosyasını yazdım vs. Kurulum ekranını hallettim daha sonra PC yeniden başlatıyor ve bu hatayı alıyorum. Biraz araştırdım Regedit üzerinden bir ayar yapıyorlar onu da yaptım ancak hala durum aynı. Ve gördüğüm kadarıyla bu normal sıfırlamada karşılaşılan bir hata. Temiz format sırasında bu hatayı almam garip geldi sebebi sizce nedir?

İşletim Sistemi: Windows 11

Günceleme: Regedit ayarından sonra bu hata artık gelmiyor ancak bu seferde yeniden başlatıldığında işletim sistemi seçme ekranı geliyor. Ve 3 seçenek çıkıyor hepsi Windows 11 ve 3 biriminde yazıyor
🥲 tekrar hatayı almaya başladım

Son düzenleme:
RAM sorunu da olabilir. BIOS'ta XMP kapalı kurulum deneyin. Çift RAM varsa tekini çıkarıp deneyin.

Elinizde eski SSD/HDD varsa deneme amaçlı kurulum deneyin.

Microsoft answers üzerinden de bir soru oluşturdum, hem de biraz daha anlaşılır oldu;

Selam, iki gündür bu konuyu çok araştırdım ancak bir çözüme kavuşamadım. Diğer sorun yaşayanlar çözümü Regedit childcompletion ayarıyla çözmüş. Bu ekranda Shift+F10 kombinasyonunu kullanıp CMD açamıyorum.

Ve ek olarak ben sıfırlama yapmıyorum. Şu anda SSD üzerinde yüklü Windows yok, Windows 11 format USB ile temiz kurulum yapıyorum. Disk ayırma kısmını geçtikten sonra bilgisayara restart atılıyor ve öncelikle cihazlar hazırlanıyor çıkıyor ve daha sonra bu hata ile karşılaşıyorum.

Hocam bugün tekrardan denedim Windows 10 kurdum bilgisayara sürücüleri yüklemedi ekran 4:3 kaldı ve Ethernet kablosu bağlı ancak internet yok diyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20230722_171934.jpg
    IMG_20230722_171934.jpg
    77,6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Geri
Yukarı