Bilgisayar beyine zarar verir mi?

@Boris7503 Gülümsetti bu söz. Biligisayarda fazla oturursanız çocuğunuz sakat doğar lafı akla mantığa ters ve bu konuya nasıl geçtik enteresan :)
Bilgisayarların nükleer santral gibi radyasyon yaydığını söyleyenlere söyledim o lafı :) herşeyin faturasını bilgisayar'a kesiyorlar. Kafa ayarı'nın Türkiye'deki ilk intarnet kafeler bölümünü izlerseniz daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

Ben burada fikrimi belirttim, LOL sosyalleşme oyunu demedim. Ben de nefret ediyorum kitlesinden. Minecraft gibi çöp bir oyunu da örnek göstermedim. Size dediğim sosyalleşme burada veya başka takım oyunlarında oluyor. İnsanları terslemeden önce biraz düşünün. Az önce bana yalancı dedin, oyuncu olmasam kanardım diyorsun. Ayrıca LOL gibi bir oyunda sosyalleşmek mümkün mü bilmem ama, Dota gibi oyunlarda 5 kişi bir Skype, Curse Voice, Teamspeak aracılığıyla iletişime geçip oyun oynarsa cidden eğlenceli oluyor. Lütfen üslubunuza dikkat edin.

İşte bunu 10 yaşındaki biri yapınca hiç de eğlenceli olmuyor, ondan bahsediyorum size. Neyse tartışmaya gerek yok.

Akıllı telefon ve 3G gibi şeylerde radyasyon yayıyor ozaman teknolojiyi hiç kullanmayalım :) Şu bir gerçekki ihtiyacından fazla bilgisayarda oturmak zaman kaybından başka birşey değildir. Oyunlar bir süre sonra can sıkar internette sörf acayip bayar kendi kendine strese girersin psikolojin gerçek ve sanal arasında kalır. Herşeyi tadında bırakmak lazım.

Ben burada fikrimi belirttim, LOL sosyalleşme oyunu demedim. Ben de nefret ediyorum kitlesinden. Minecraft gibi çöp bir oyunu da örnek göstermedim. Size dediğim sosyalleşme burada veya başka takım oyunlarında oluyor. İnsanları terslemeden önce biraz düşünün. Az önce bana yalancı dedin, oyuncu olmasam kanardım diyorsun. Ayrıca LOL gibi bir oyunda sosyalleşmek mümkün mü bilmem ama, Dota gibi oyunlarda 5 kişi bir Skype, Curse Voice, Teamspeak aracılığıyla iletişime geçip oyun oynarsa cidden eğlenceli oluyor. Lütfen üslubunuza dikkat edin.
Kardeş ona bakılırsa yeni telefonlara da "akıllı telefon" deniyor fakat mühendisler buna her zaman isyan ediyor öyle bir şey yok diye.
Şu kelime zaten yeter, canlı makine, cansız makine. Bilgisayar canlı mı? Hayır. Telefon canlı mı? Hayır.
Zaten Sosyal Medya kelimesi de bana saçma geliyor.

Korkarım ki bir gün teknoloji, insan iletişiminin ve yakınlaşmasının önüne geçecek ve aptal bir nesil ortaya çıkacak.

Albert Einstein.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı