Bilgisayar bileşenleri hakkında nasıl bilgili olunur?

361229

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayar bileşenlerinde bilgili olmak istiyorum. Ekran kartı takma temizleme falan onlar değil de, daha çok örneğin hangisi hangisinden daha iyi, hangisini nasıl ayırt ederim, hangisi darboğaz yapar, RTX 3080 ve 3090'ın farkları gibi sorulara cevap verebilmek istiyorum. Bunu nasıl yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yavaş yavaş zamanla oluyor dostum. Bu forumda takılmaya ve Youtube testlerine bakmaya devam et.

Ben de zamanında reset atmak için monitörün güç tuşuna basan biriydim. Ama bu site sayesinde baya bilgi sahibi oldum.

İlk başta bu konulara ilgili olup, araştırman lazım fakat şöyle bir nokta var: Bilgisayar donanımı hakkında bilgisi olan çoğu kişi "Ben bilgisayar donanımlarını öğrenmeliyim." diye oturup onları araştırmıyor. İlgili olduğu için belli bir sürede bilgi birikimi oluyor. Eğer ilgiliysen bu konuya elbet bilgiler birikir.

zamanla oluyor kesinlikle birden olmuyor içindeki istek sana doğru yolu gösterir star wars daki olaya döndü ama neyse :D

Ben sahip olduğum tüm bilgiyi buraya ve buradaki hocalarıma borçluyum. 5 ay önceki bilgim ile şimdikini kıyaslarsak aralarında 1000 kat fark var. Sende günde 1, 2 saat burada takıl, çok şey öğrenirsin.

Geri
Yukarı