Bilgisayar bileşenlerini korumak için öneriler

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Geçenlerde bir hevesle Rampage KB 90 mekanik klavye alalım dedik 1 hafta geçmeden bildiğin klavye bozuldu. Neden bozulduğuna dair hiçbir fikrim yok ama gel gör ki sıradan bir Logitech klavyem ise başına gelmeyen kalmamasına rağmen hala çalışıyor.

Rampage tekrardan sipariş ettim direkt markayı kötülemek haksızca olur ancak genel anlam da çok da kaliteli iş yaptıkları da söylenemez. Fiyatına göre bazen iyi ürünleri olabiliyor.

Sizlere sormak istediğim klavyenin elektrik sebeplerinden ötürü bozulma ihtimali olabilir mi? Böyle bir şey varsa ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Sistemde yeni seri Corsair vs 550 mevcut. Bunun dışında bileşenleri korumak için ek bir önlem almaya gerek var mıdır?

Rampage olduğu için büyük ihtimal. Rampage ürünlerini kesinlikle tercih etmeyin bazı ürünleri iyi oluyor bazıları 1 hafta sonra elinizde patlıyor. Rezalet bir marka.

Rampage kalitesizliğinden kaynaklı elektrikle alakası yok. Kulaklık vs. ürünlerde Snopy, Rampage vb. kalitesiz markaları kullandım ve içlerinde en kötüsü Rampage idi. Madem bozuldu en azından başka bir marka deneseydiniz.

Logitech ise gerçekten gördüğüm en dayanıklı klavyeleri yapıyor. G105 aldım 7 sene rahat olmuştur. Üzerine dökmediğim kalmadı hala ışıkları dahil tam çalışıyor.

Rampage kalitesizliğinden kaynaklı elektrikle alakası yok. Kulaklık vs. ürünlerde Snopy, Rampage vb. kalitesiz markaları kullandım ve içlerinde en kötüsü Rampage idi. Madem bozuldu en azından başka bir marka deneseydiniz.

Logitech ise gerçekten gördüğüm en dayanıklı klavyeleri yapıyor. G105 aldım 7 sene rahat olmuştur. Üzerine dökmediğim kalmadı hala ışıkları dahil tam çalışıyor.
Logitech K120(K200 olabilir) 90 liralık klavyesine yapmadığım kalmadı hala çalışıyor. Tek sorunu RGB yok. :D

Rampage olduğu için büyük ihtimal. Rampage ürünlerini kesinlikle tercih etmeyin bazı ürünleri iyi oluyor bazıları 1 hafta sonra elinizde patlıyor. Rezalet bir marka.
Sıkıntıda orda işte. Önceki aldığım rampage kb 90 1 hafta içerisinde bozulmasına rapmen yine aynı modeli sipariş ettim şuan ki seri 2020 content swich mevcut. Bir sorun çıkmazsa eğer kuruşu kuruşuna parasını hak eden bir klavye. Aynı fiyata elit markalar mebrandan öteye geçemiyor mlsf.

VS550 yeni versiyon mu? Elektrik yüzünden bozulsa diğer eşyaların da bozulur.
Evet yeni versiyon. 1 yıla yakındır bu psu ile kullanıyorum sistemi herhangi bir bileşene zarar gelmedi.

Başka markalarıda çok araştırdım ancak hepsi birbirinden kronik sorunlu modeller. Aynı markayı seçme sebebim deneyim yaşamamdı ve hissiyatı iyi olunca ayrıca farklı swich modeli kullandıkları için tercih ettim yoksa ilgili model için çok şikayet yok. Hadi 500 rapmage ayarında logitech klavye sunsun yine alırım adamlar o fiyatlara mebran sunuyor kaldı ki elit markaların bile kronik ürünleri olabiliyor.
Logitech K120(K200 olabilir) 90 liralık klavyesine yapmadığım kalmadı hala çalışıyor. Tek sorunu RGB yok. :D
Valla helal olsun bahsettiğim k120 idi.
İçine su girmişti bir gafletle fon makinası ile kurutunca tuşlar hasar gördü:)
Hala çalışıyor ancak fön makinası tuttuğum için tuşların hassasiyeti kötüleşti.

Geri
Yukarı