Bilgisayar Bileşenlerinin Isınması

Berke Güven

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar bilgisayarımda Far Cry 4 Ultra ayarlarda bir test gerçekleştirdim. Bunun sonucunda ekran kartım 70 dereceyi gördü. Ben de sizlere bütün grafiği göstermek istedim.
Test Sonuçları.png

Bu arada ekran kartım overclocklanmış halidir ama normalde de bir farkı olmuyor, sizce bu sıcaklık normal midir? 2. sorum da AIDA64 ile almış olduğum pencereden Core1 Core2 diye sınıflandırılmış yerlerin 66 ve 58 derece olduğu gözüküyor. CPU kısmında ise 50 derece diyor buradaki Corelar nedir? 3.sorum ise memory clock diyor oradaki memory ram midir? Ram ise ramlar 1600mhz olması gerekiyor neden 800 gösteriyor?
Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

• 1.Sıcaklıklar gayet normal.
  • 2.Core'lar çekirdek sıcaklıklarını gösteriyor.
  • 3.Kartın Vram hızını gösteriyor, 1600 olması gerektiğini nerden çıkardınız?

• 1.Sıcaklıklar gayet normal.
  • 2.Core'lar çekirdek sıcaklıklarını gösteriyor.
  • 3.Kartın Vram hızını gösteriyor, 1600 olması gerektiğini nerden çıkardınız?

İşte orada ram hızını gösteriyor ise 1600 olması gerekiyor demiştim teşekkürler yanıtınız için.

Sıcaklıklar normal.
Core1 ve core2 işlemci çekirdekleridir.
Memory Clock ekran kartının bellek hızıdır. Bilgisayardaki RAM bileşeni ile alakası yoktur.

Teşekkürler

Ekran kartının fan hızını %100 e çekip overclook yapabilirsin bende 1050Ti Oc var gta 5 very high ayarlarda 5-6 fps kadar artış gördüm tabi overclook yapınca uygulamalar arasında ani geçiş yapmaman lazım windows çöküyor en azından bende böyleydi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı