Çözüldü Bilgisayar BIOS menüsüne girmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Samet ylcn

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamun aleyküm cümleten. Saygıdeğer bilirkişilerden yardım istiyorum. Uzun zamandır bilgisayara vakit harcamamıştım. Okul, askerlik derken 1 sene civarı dokunmadım. İlk gün bozulduğu haliyle bıraktım, hiçbir donanımı değiştirmedim. Bilgisayarım ilk başta bir ekranda kasma görüntü kaymasıyla kapandı ve tekrar başlattığımda ilk başta masaüstü gelmiyordu. Sonra tekrar tekrar reset atınca masaüstü geliyordu ama 10 saniye kadar duruyor, hiçbir şeye tıklatmıyor. Mouse bile takıla takıla ilerliyordu, geri kapanıyordu. Sonra ise hard diskten site düşünüp başka bir hard disk taktım, yine çalıştıramadım. BIOS pili söküp taktım, yine çalıştıramadım. Şimdi uzun zaman sonra tekrar deniyorum, yine açılmıyor. Bu kez ekranda böyle bir yazı cıkıyor, fotosu aşağıda. Tuşlara basınca alt alta aynı şeyi tekrar ediyor, kapatıyor. BIOS menü için F tuşları deniyorum, BIOS menüyü de açıyormuş gibi yapıyor ama açmıyor, kendini resetliyor. Ne yapacağım bilemiyorum.

Screenshot_20200325_222609_com.huawei.himovie.overseas.jpg

BIOS sıfırlamayı deneyin.

Konu çözüldü arkadaşlar yardımınız için çok teşekkür ediyorum BIOS pilini çıkartıp yarım saat 1 saat arası bir süre beklettikten sonra geri taktım ve BIOS sıfırlandı menüye girip oradan HDD öncelikli olarak seçip işletim sistemi onarım yaptım konu burada yeni olduğum için konu başlığına çözüldü diye nasıl eklerim bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı