Bilgisayar BIOS'a giriyor ve açılmıyor

oferhat

Centipat
Bilgisayarı açıyorum, ASUS yazısı gelince kendiliğinden elektriği kesiyor ve reset atıyor ama direkt Delete'ye basarsam BIOS'a girebiliyorum. Oradan F10 + Enter yaptığımda ise tekrar kapanıyor. Sizce bu neden kaynaklanıyor? Format atsam düzelir mi? @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun HDD'yi görmemesinden kaynaklanıyor olabilir. BIOS'a girdiğinizde HDD kontrol edebilir misiniz? Eğer HDD'yi görüyorsanız format atmayı deneyebilir misiniz? Ayrıca bu BIOS'da bir işlem yaptıktan sonra mı oldu yoksa durup dururken mi yaşadınız?

Sorun HDD'yi görmemesinden kaynaklanıyor olabilir. BIOS'a girdiğinizde HDD kontrol edebilir misiniz? Eğer HDD'yi görüyorsanız format atmayı deneyebilir misiniz? Ayrıca bu BIOS'da bir işlem yaptıktan sonra mı oldu yoksa durup dururken mi yaşadınız?

Harddiski baktım görüyor
Başka harddisk ile denedim yine sorun aynı
Sorun benim şu şekilde başladı sabah uyandım bilgisayarı açmayı denedim hiçbir tepki vermedi ertesi gün açmayı denedim açıldı hiçbir sıkıntı yoktu kapattım ondan sonra yine açılmadı bilgisayarciya götürdüm anakartin chipset yanmış onun yanında bir yer daha yanmış dedi 235 TL masraf çıkardı bende eve getirdim. Clear jumos yaptım yine tepki vermiyordu 3 4 gün ellemedim PC'yi dün düğmesine bastım bu seferde böyle bir hata oluştu.
@Recep Baltaş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı