Çözüldü Bilgisayar bir anda donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan Kacmaz

Centipat
Daha fazla  
Sistemim bir anda donuyor ve ben yeniden başlatmadan tekrar açılmıyor. Sistemimi her açtıktan 15 dakika ya da yarım saat sonra donuyor ve fareyi bile hareket ettiremiyorum her şey donuyor.

Çözüm
Yok ben reportlamadım.

1661780466862.png

CPU-Z'den baktım RAM frekanslarım çok düşük.

Arkadaşlar problemi çözmüş bulunuyorum RAM frekanslarımla alakalıymış BIOS ayarlarıma girip XMP ayarımı arttırdım RAM'im 2400 MHz çalıştığı için ve oyunlara yetmediği Çin donup duruyormuş XMP 2 ayarı yapınca 3600 MHz'ye çektim ve halloldu eğer böyle bir durum yaşayan olursa ilk bunu denesin iyi günler.
Oyunlarda donuyorsa ısınmadan kaynaklanıyor olabilir. Eğer masaüstünde bir anda donuyorsa sistemde virüs olabilir. Kaspersky ile tarama yapın.

Bu tip konularla pek ilgilenmiyorum. Daha doğrusu bilgim zayıf kalıyor. Sırf etiketlediğiniz için cevap verdim.

Sağ olun hocam atığım konuya baksa sorun çözülebilir sıcaklıklarda düşük hocam.

Oyunlarda donuyorsa ısınmadan kaynaklanıyor olabilir. Eğer masaüstünde bir anda donuyorsa sistemde virüs olabilir. Kaspersky ile tarama yapın.

Bu tip konularla pek ilgilenmiyorum. Daha doğrusu bilgim zayıf kalıyor. Sırf etiketlediğiniz için cevap verdim.

Kaspersky ile tarama yaptım birkaç virüs çıktı temizledim. Sadece oyunlarda değil herhangi bir yerde donuyor.

Bu konuları iyi bilen birisi var mıdır acaba? Bir yardımcı olsa 1-2 aydır bu durumla uğraşıyorum denemediğim şey kalmadı bir bilgisayarcı RAM'leri tek tek dene dedi onu da yaptım falat ikisinde de dondu.

Ekran kartı driverları güncel mi? Değilse güncelleyin.

Güncel daha yeni güncelleme yaptım.

Hocam aslında önemli dosyalarınız yoksa sıfırlayabilirsiniiz.

Format atarkende donuyor sorun orada 😂

Bu konuları iyi bilen birisi var mıdır acaba? Bir yardımcı olsa 1-2 aydır bu durumla uğraşıyorum denemediğim şey kalmadı bir bilgisayarcı RAM'leri tek tek dene dedi onu da yaptım falat ikisinde de dondu.

Güncel daha yeni güncelleme yaptım.

Format atarkende donuyor sorun orada 😂

He hocam benim atığım blogu yaptınız mı acaba?

%20'ye falan geliyor donuyor yeniden başlatmam gerekiyor. Geçen gün Ark indiriyordum yine dondu bir türlü yükleyemedim.

Görmedim ama tekrar atar mısın?

Şu link hocam önceden atmışyımya arkadaşta aynı sıkıntıyı yaşıyormuş çözülmüş.

Şu link hocam önceden atmışyımya arkadaşta aynı sıkıntıyı yaşıyormuş çözülmüş.

Yok onu denedim olmadı.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu yazın: SFC /scannow

Virüs varsa gözükmesi lazım.

CMD açamıyorum.

1661728781477.png

Bazı uygulamaların görselleride bu şekilde gözükmüyor ve Windows'tan arattığım herhangi bir şeye ulaşamıyorum yaklaşık 1 ay önce virüs bulaşmıştı ondan sonra oldu bu durumlar.

1661728857793.png

Geri
Yukarı