Bilgisayar bir anda donuyor

ibowgg

Hectopat
Merhaba.

Yeni işlemci ile anakart aldım. Güzel bir şekilde montajlarını yaptım. Fakat bilgisayarım açıldıktan sonra yaklaşık 5 dk sonra kapanıyor. CPU fanı ile alakalı olabilir diye yeni bir fan alıp onunda kurulumunu gerçekleştirdim. Fakat ilginçtir ki herhangi bir oyuna girdiğimde donma gerçekleşmezken, masaüstünde 5 dk kadar durunca ya da daha az sistem donuyor.
Ramlare baktım farkı bir bilgisayarda denedim hiçbir sıkıntı çıkmadı. SSD kullanıyorum onları da alalı 1 ay olmadı.
Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

Merhaba.

Yeni işlemci ile anakart aldım. Güzel bir şekilde montajlarını yaptım. Fakat bilgisayarım açıldıktan sonra yaklaşık 5 dk sonra kapanıyor. CPU fanı ile alakalı olabilir diye yeni bir fan alıp onunda kurulumunu gerçekleştirdim. Fakat ilginçtir ki herhangi bir oyuna girdiğimde donma gerçekleşmezken, masaüstünde 5 dk kadar durunca ya da daha az sistem donuyor.
Ramlare baktım farkı bir bilgisayarda denedim hiçbir sıkıntı çıkmadı. SSD kullanıyorum onları da alalı 1 ay olmadı.
Sistem özelliklerini yazar mısınız?

Merhaba.

Fanla falan bir alakası yok, büyük ihtimalle işletim sistemi hatası format deneyin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 29
Dostum ağzından kerpeten ile laf alıyorum. Arkadaşın dediğini yap. BIOS güncel değil ise güncelle. PSU markasını hala yazmamışsın, OCCT ile PSU ve MemTes86 ile bir bellek taraması yap her ihtimale karşı.
500 W kusura bakma donacak diye aceleden yazdım :(
Evet yapman gerekli, büyük ihtimal işlemcin benimki gibi R0 revizyonlu, BIOS güncelle sorunun düzelecektir.
Eki Görüntüle 472708
teşekkürler deniyorum hemen R0 yazıyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı