Bilgisayar bir anda geç açılmaya başladı

lostmare

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemi alalı daha 1 ay oldu ve bir anda Power tuşuna bastığımda 2 sn de açılan PC şimdi 30 sn de açılmaya başladı. Driverlar ve BIOS güncel Fast boot açık yeni PC doğal olarak SSD de var ama bir anda böyle oldu. Sıfırlayıp Windows'u tekrar kurdum ama sorun bununla alakalı değil. Sizce neden böyle olmuştur? (Başlangıç uygulaması sadece Win Defender)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows arama yerine "Çalıştır" yazın ve çıkan uygulamayı açın. İçerisine %temp% seçeneğini yazın ve içerisinde bulunan her şeyi silin, geri dönüşüm kutusundan da silin. Bende bu dosyalar kaynaklıyor sistemin geç çalışmasını.

Artı -1 Eksi
Windows arama yerine "Çalıştır" yazın ve çıkan uygulamayı açın. İçerisine %temp% seçeneğini yazın ve içerisinde bulunan her şeyi silin, geri dönüşüm kutusundan da silin. Bende bu dosyalar kaynaklıyor sistemin geç çalışmasını.
Temp dosyaları sistemin açılışını 2 saniyeden 30 saniyeye çıkartmaz ki.

Temp dosyaları sistemin açılışını 2 saniyeden 30 saniyeye çıkartmaz ki.
16.500 tane oyuncu yüzü tanımlamıştım Football Manager 2022'e, tanımladığım dosyaların bir başka dosyalarını %temp% klasörüne kopyalamış ve uzantısı farklı dosyalar ile birlikte o klasöre toplamıştı. Bunu birçok şeyde yapıyor, ben geç açılma sorununu bu şekilde çözüyorum ama elbet başka şeylerde tetikliyor olabilir, tamamen deneme-yanılma yapılmalı.

Merhaba. Sistemi alalı daha 1 ay oldu ve bir anda Power tuşuna bastığımda 2 sn de açılan PC şimdi 30 sn de açılmaya başladı. Driverlar ve BIOS güncel Fast boot açık yeni PC doğal olarak SSD de var ama bir anda böyle oldu. Sıfırlayıp Windows'u tekrar kurdum ama sorun bununla alakalı değil. Sizce neden böyle olmuştur? (başlangıç uygulaması sadece Win Defender)

Hocam sıfırlama değil de direk format atsaydınız, denediniz mi?

Geri
Yukarı