Bilgisayar bir anda kapandı ve kasa ışığı yanıp sönüyor

sipahi58

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayar bir anda kapandi ve 3 4 defa kendini acip kapamaya calisti ve acamadi. Ekrana göruntu gelmiyordu ve klavyenin isiklar yanmiyordu. Kasanin fanlari ve isiklari yaniyordu. Kasanin isigi yanip sönüyordu.
Kasayi kapatim 15 20 dk bekledim. Sonrasinda bilgisayari açtım ve açıldı. Sonrasinda onarim merkezi açıldı. Bilgisayariniz düzgun acilamadi dedi. Sonra simdi yeniden baslat secenegine dokundum ve açıldı bilgisayar. Şu an stabil calisiyor. Bu durum neden kaynaklanmis olabilir arkadaşlar. Simdiden teşekkür ederim herkese.

Evet hocam komple kapatın dediklerimi bir deneyin ben sorunun RAM kaynaklı olduğunu düşünüyorum genelde bu soruna denk geldiğimde sorun RAM'den kaynaklanıyor. Kasanın içini de açıp açma tuşunuza bastığınızda anakart üzerinde hata ışığı yanıyorumu onda bakarsanız sevinirim.

Hocam dediklerinizi yaptim. RAM'leri söküp taktim. Anakart uzerindede bir ısık yanmiyor. PC şu an stabil calisiyor.

Hocam dediklerinizi yaptim. RAM'leri söküp taktim. Anakart uzerindede bir ısık yanmiyor. PC şu an stabil calisiyor.
Ek olarak Ekran karti pinlerinide sökup taktim

Geri
Yukarı