Bilgisayar bir anda kapanıyor

Razzor

Decapat
Bir süredir bu sorunla uğraşıyorum. Son zamanlarda çok daha fazla olmaya başladı.

Normal bir şekilde PC'de takılırken aniden ekran gidiyor ancak bilgisayar çalışmaya devam ediyor fanlar dönüyor LED'ler yanıyor ama hiçbir şekilde bilgisayarı PSU tuşundan kapatmak dışında kapatamıyorum veya tekrar eski hâline getiremiyorum. RAM'ler ile alakalı olabileceğini veya voltaj vs. ile alakalı olabileceğini düşünüyorum ama bir türlü sorunun kaynağını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca ek olarak belirteyim görüntü bir anda gidip “no signal” yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir süredir bu sorunla uğraşıyorum. Son zamanlarda çok daha fazla olmaya başladı.

Normal bir şekilde PC'de takılırken aniden ekran gidiyor ancak bilgisayar çalışmaya devam ediyor fanlar dönüyor LED'ler yanıyor ama hiçbir şekilde bilgisayarı PSU tuşundan kapatmak dışında kapatamıyorum veya tekrar eski hâline getiremiyorum. RAM'ler ile alakalı olabileceğini veya voltaj vs. ile alakalı olabileceğini düşünüyorum ama bir türlü sorunun kaynağını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Görüntü portları yüksek ısıda kısa devre gibi bir şey yapıyor olabilir, farklı kablolarla, farklı monitörle denediniz mi ?

Hocam belki görüntü kablolarında kopukluk veya temas etmeme
olabilir, kablolara hiç baktınızmı?

Dosya Ekleri

• 2B77860E-1AB3-46E6-97F0-7F33AE0AA7AA.jpeg
    2B77860E-1AB3-46E6-97F0-7F33AE0AA7AA.jpeg
    35,9 KB · Görüntüleme: 9

Yeni konular

Geri
Yukarı