Bilgisayar Bir Süre Sonra Donuyor

Samet çiçek

Decapat
Masaüstü bir bilgisayarım var ve 8 yıllık falan. 5 dakika gibi bir süre zarfinda donuyor. Windows 8.1'de donmaya başladı ve Windows 10 Home'a geçtim ve 3-4 ay sonra gene donmaya başladı. Sonra Windows 10 Pro'ya aldım bilgisayarı ama yine donuyor
  • İşlemci: Pentium Dual-Core CPU E5700 @ 3.00GHz
  • RAM: 4GB
  • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4600 Series
  • Bit: 32
  • Windows: Windows 10 Pro
  • Anakart: ASUS P5G41T-M LX

Son düzenleyen: Moderatör:
Donup kalıyorsa RAM ya da anakart sorunludur. Oyun oynarken donuyorsa ekran kartı da sorunlu olabilir. Daha fazla bilgi paylaşmanız gerekiyor.
Ayrıca sonradan eklediğiniz USB aygıtlar da küçük ihtimal de olsa bunu yapabilir. (USB olsa genelde mavi ekran oluyor.)

Sıcaklık durumları ne alemde?
Sıcaklık durumu çok az oluyor kasa çok ısınmıyor ama herhangi bir yerden bakılıyor ise söyleyin bakarım.
O sisteme Win 10 biraz fazla Win 7'de kalsanız daha iyi olurdu. Formatı kim attı ve format sonrası ne yaptıktan sonra böyle olmaya başladı? Donanımsal bakım en son ne zaman yapıldı?
O sisteme Win 10 biraz fazla Win 7'de kalsanız daha iyi olurdu. Formatı kim attı ve format sonrası ne yaptıktan sonra böyle olmaya başladı? Donanımsal bakım en son ne zaman yapıldı?
Formatı ben usb den attım win7 4 yıl önce falandı sadece oyun yükledim ve bazı temizleme programları falan yıllardır oynadığım oyunların sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.
Donup kalıyorsa RAM ya da anakart sorunludur. Oyun oynarken donuyorsa ekran kartı da sorunlu olabilir. Daha fazla bilgi paylaşmanız gerekiyor.
Ayrıca sonradan eklediğiniz USB aygıtlar da küçük ihtimal de olsa bunu yapabilir. (USB olsa genelde mavi ekran oluyor.)
Oyun oynarken de donuyor ama ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı