Bilgisayar birden kapandı ve ardından bip sesi çıkardı

Hadron11

Decapat
Daha fazla  
BF1 oynarken bilgisayarım birden kapandı ve kapandıktan sonra bir kez çok kısa şekilde bip sesi çıkardı ondan sonra yaklaşık 10 dakika boyunca çalışmadı ardından düğmesine bastığımda tekrar çalıştı bana yardımcı olun bunun sebebi nedir garantisi halen var önemli bir sorun mu ya da neden kaynaklı?

Genelde anakart üreticileri bilgisayardaki kritik sorunların daha anlaşılabilir olması için bip seslerini koyarlar. Anakart üreticisinin modeline ait User Manual kitapçığından hangi bip sesinin hangi hataya veya uyarıya ait olduğunu bulabilirsin.

Bir öngörüde bulunmak gerekirse muhtemelen oyun esnasında aşırı yük altında ısınmadan dolayı kapandığını ve bip ikazı verdiğini söyleyebilirim.

anakarım A520M-PRO kutusuna baktığımda öyle bir kitapçık bulamadım o kitapçığa nerden ulaşabilirim şimdiden çok teşekkür ederim

sadece 1 kez kısa şekilde bip sesi ekran kartı sıcaklığı sabit 70 de bf1 de
işlemcimde modeline göre güçlü şekilde soğutuluyor ancak kapanmadan önce biraz takılmıştı oyunda normalde hiç takılmaz

Tek uzun bip bellek tazelemesinde hatadır.

Tek kısa bip her şey yolunda demektir.

Güç kaynağında ya da işlemcide bir sorun olsaydı bu sesi birden fazla duyardın.

Ayrıca anakartının üzerinde bulunan EZ Debug Led ışıklarından sorunun nerede olduğunu anlayabilirsin.

Eğer hepsi sönükse bir sorun yok demektir.

çok teşekkür ederim ilginiz için biraz olsun rahatladım peki sorunun ekran kartından olsaydı nasıl anlaşılırdı yani ekran kartı ile bir ilgisi olabilirmi ?

Rica ederim.
Sorunun ekran kartından olduğunu sanmıyorum zaten yeni teknoloji anakartlarda bulunan özelliklerle bilgisayar bileşenlerinin yanma olasılığı çok düşük.
Bilgisayar direkt kendini kapatır.

Tekrar açabildiğine göre aklıma gelebilecek en düşük sorun temassızlık oldu ya da elektrik kesiği.
İçiniz rahat oynamaya devam edebilirsiniz.
Eğer rahat etmezseniz CPU termal macununu falan değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı