Bilgisayar boot ederken kapanıyor

SARS-CoV-2

Hectopat
H55 anakart var 4x2 GB DDR 3 RAM, i3 560 ve RX 570 ekran kartı var. Sorunum şu: Bilgisayar ilk başta açılıyor ama hiç görüntü vermiyordu. Siyah ekranda kalıyordu. RAM'leri söktüm taktım, BIOS pilini söktüm falan bir şekilde ekrana görüntü verdi. Fakat flash bellekten boot edemiyorum. Boot ekranına gelmiyor. Nasıl olduysa bir iki kere geldi fakat daha kurulumun başlarında kapandı kendi kendine. Zaten BIOS'ta falan da kapanıyor bir anda anlamadım sebebini. Bir de iki RAM'i de taksam 4 GB olarak gözüküyor BIOS'ta. Ne yapabilirim arkadaşlar? Teşekkürler.

Hocam bana anakart bozuk gibi geldi, anakarttaki bütün gereksiz bileşenleri çıkartıp sadece işlemci, ram, işlemci fanı (gerekirse ekran kartı) ve bunların güç bağlantıları ile başlatabilir misiniz.

Hocam bana anakart bozuk gibi geldi, anakarttaki bütün gereksiz bileşenleri çıkartıp sadece işlemci, ram, işlemci fanı (gerekirse ekran kartı) ve bunların güç bağlantıları ile başlatabilir misiniz.
Ekran kartını falan çıkarttım zaten. Ama farketmiyor.
Tüm ram kombinasyonlarını da denedim. Yine farketmedi.
Ram'ler sıfır. Anakartı aldığım kişi video attı çalıştığına dair. Ama alalı biraz zaman oldu. Parça beklediğim için hemen çalıştıramadım.

Neden aniden kapandığını çok merak ediyorum. Güç kaynağımı daha önce kullandığımda sorun yoktu. Kasam yok uzay montaj çalıştırıyorum. Anakartı kitabın üstüne koydum ve altına da statik poşet koydum. Kısa devre falan mı yaptırıyor acaba?

BIOS'ta gezinirken bunu farkettim.

20221020_191638.jpg

Bu değerler çok düşük değil mi? Bu kadar düşük voltajla bilgisayar açılır mı veya yanlış olabilir mi acaba? Linkini attığım konudaki sıkıntılarla bir alakası olabilir mi? Ayrıca CPU sıcaklığı da yanlış.

Geri
Yukarı