Bilgisayar Boot etmiyor

Serdar ak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar benim arkadaşım yeni PC topladı, geldiğinde Windows kurmamışlardı bu da çok anlamaz ama birkaç link attım Allah'a emanet yaptı galiba. Her şey normaldi bugün bana mesaj attı her PC açtığında şu ekran geliyormuş.
CACF171E-C405-49F2-81E6-0C7C3CFCB6FE.jpeg
Delete basarak falan galiba şu ekrana getiriyorum.
E3BDB4EA-A2D7-432B-9DAF-A992E81DF0DB.jpeg
Bazen bu SSD’nin yanında Windows Boot Manager çıkıyor ve ona basınca oluyor ama üstteki ekranda SSD’ye tıklayınca yine en üstteki hata çıkıyor. Bir de arkadaşım Windows'u kurduğu USB'yi hiç çıkarmamış acaba o yüzden mi oldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem FreeDOS olduğu için sizden işletim sistemi kurmanızı ve bunu hangi diske kuracağınızı seçmenizi istiyor. İçerisine işletim sistemi Boot edilmiş bir USB bellek takarak Boot menüsünde SSD'yi seçin ve kurulumu başlatın.

Rufus ile Bootable bir USB diski oluşturup Windows yüklenmeli. Nasıl yapılacağı hakkında aşağıya bırakacağım videoların izlenmesi yeterlidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem FreeDOS olduğu için sizden işletim sistemi kurmanızı ve bunu hangi diske kuracağınızı seçmenizi istiyor. İçerisine işletim sistemi Boot edilmiş bir USB bellek takarak Boot menüsünde SSD'yi seçin ve kurulumu başlatın.
Arkadaş zaten yüklemişti düzgünce kullanıyodu noldu bir anda windows mu silindi?
Galiba elektrikleri gitti diye oldu.

Ya ondandır ya da priz kaliteli değildir ve bu yüzden statik elektrik birikmesi olmuş olabilir. Boşaltmayı deneyin. Bir de SSD veya her ne takılıysa onların takılı olduğu SATA portlarının yerini değiştirin.

Geri
Yukarı