Bilgisayar boş yere bozulur mu?

ı love you

Hectopat
Bilgisayar hep açıkken, kapalıyken veya normal bir şekilde kullanılırken bozulur mu? Herhangi bir virüs bilgisayarı bozar mı? Bozarsa hangi tür virüslerden bozulur ve bu tür virüsler kişisel bilgisayarlara bulaşır mı bulaşırsa nasıl anlarız?

Sürekli açık kalırsa, nasıl ki insanın belirli bir ömrü var bilgisayar da bir noktada dur der. Virüsler tahmin edilemeyecek derecede zayiat yaratabilir. Her türlü virüs çeşidi enfektedir ve tümü zararlıdır. Her türlü bilgisayara bulaşabilir niteliktedir.

Arkadaş bu konuyu 20. Kez açıyor. Sanırım bir ürünü garantiye yollayacak ve bilgisayara bir şey olur mu diye korkuyor. Hiç bir şey olmaz. Ben 26 gün ekran kartımı bekledim. Hiç bir şey yok.
Yok hocam ondan dolayı değil. Seneye sınavım var 1 seneye yakın bilgisayarı açamam büyük ihtimal. Bundan dolayı endişeleniyorum.

Her parçanın maxsimum yaşı vardır bunun üstünde çalışamaz sizin yaptığınız bazı virüsler direk bozar bazıları sadece zamanını kısaltır en net örnekte HDD veya SSD nizin ömürleridir bu ömürler gibi başka parçalarında ömürleri vardır.

Rutubetli odada tutarsanız durduğu yerde 2-3 ay içerisinde çoğu parça bozulacaktır ve sistem kullanılmaz hale gelecektir. Ben eski ama sapasağlam her bakımını yaptığım kasamı anlattığım şekilde rutubetli sayılabilecek bir arka odada tuttum, üzerine yastık konuk bir şekilde 3 ay boyunca bekledi. Sonra malum RAM'lerin teki tamamen bozulmuş ekran kartı bozulmuş anakart ve işlemci sağ çıktı ( gerçekten sorunsuz kurtuldular) onları da elden çıkardım zaten.

Rutubetli odada tutarsanız durduğu yerde 2-3 ay içerisinde çoğu parça bozulacaktır ve sistem kullanılmaz hale gelecektir. Ben eski ama sapasağlam her bakımını yaptığım kasamı anlattığım şekilde rutubetli sayılabilecek bir arka odada tuttum, üzerine yastık konuk bir şekilde 3 ay boyunca bekledi. Sonra malum RAM'lerin teki tamamen bozulmuş ekran kartı bozulmuş anakart ve işlemci sağ çıktı ( gerçekten sorunsuz kurtuldular) onları da elden çıkardım zaten.
Hocam rutubet derken. Ya normal odamda masanın üstünde duruyor.
Bu ne biçim bir soru, bilgisayar durduk yere bozulur mu hiç? Madem boş duruyor neden virüs bulaşsın.
Önceden konu açmıştım unutuldu yeniden açtım. Bazıları bozulur bazıları bozulmaz dedi. Ben de meraklanıp yeniden sordum.

Geri
Yukarı