Bilgisayar boşta %60 RAM kullanıyor

Reis 4 TB hard diskin 2 TB ı dolu ve önemli dosyalarım var oyunlar vs bir daha uğraşmak istemiyorum Windows Defender'ı tam yetkiyle kullanmaya devam edeceğim virüslü bir dosya açarsam zaten uyarıyor

APU sistem kullanıyorsun 8 GB RAM'in 2'si APU'ya gidiyor 5.98 gibi bir RAM kalacak sana başlangıç uygulamalarını göster kullanıcı tüketimini SS at Görev Yöneticisi'nden. Normal çıkacak büyük ihtimalle.

Hocam bir anormallik yok. Bende 8 gb ram varken boşta 4 4.5gb ram kullanıyordu %50 55 civarı. Sonra ek 8 daha aldım 5.5 6gb ram kullanıyor boşta. Dana önerim QuickCpu indir bellek temizle 6gbden 4 gb kullanıma kadar düşürdü beni 12gb boşta kalıyor. Yüksek ram isteyen oyuna girerken yapmanı tavsiye ederim.

Hocam bir anormallik yok. Bende 8 GB RAM varken boşta 4 4.5GB RAM kullanıyordu %50 55 civarı. Sonra ek 8 daha aldım 5.5 6 GB RAM kullanıyor boşta. Dana önerim quick CPU indir bellek temizle 6 GB'den 4 GB kullanıma kadar düşürdü beni 12 GB boşta kalıyor. Yüksek RAM isteyen oyuna girerken yapmanı tavsiye ederim.

Quick CPU indirdim böyle bir ekran var ne yapmam lazım?

Ekran görüntüsü 2023-04-06 020236.png

Hocam sürüm farklı tam anlayamadım normalde Memory bölümüne basıp clean a basınca temizliyor ama orada Memory data var.

Senin dediğin gibi yaptım temizledim sonra memreduckttan tekrar temizledim şu an eski haline döndü boşta 1.9 RAM kullanıyor her şey normal.

Hocam sürüm farklı tam anlayamadım normalde memory bölümüne basıp clean a basınca temizliyor ama orda memory data var.
Ekran görüntüsü 2023-04-06 142748.png

Geri
Yukarı