Bilgisayar boştayken elektrik sesi geliyor

0-FuRKaN-0

Hectopat
Arkadaşlar selam sistemimin işlemci ve ekran kartını değiştirdim. Sistemden boştayken garip bir cızırtı sesi gelmeye başladı. Sadece açık ve sıcaklıklar düşükken bu ses geliyor. Oyunda sistem ısınınca, bilgisayar açılırken veya kapat tuşuna bastığımda ses kesiliyor. İşlemci ve ekran kartının olduğu yerden geliyor ses.

Arkadaşlar selam sistemimin işlemci ve ekran kartını değiştirdim. Sistemden boştayken garip bir cızırtı sesi gelmeye başladı. Sadece açık ve sıcaklıklar düşükken bu ses geliyor. Oyunda sistem ısınınca, bilgisayar açılırken veya kapat tuşuna bastığımda ses kesiliyor. İşlemci ve ekran kartının olduğu yerden geliyor ses.
Coil Whine olabilir.

@Kl0prax bende aynı şeyi düşündüm, fakat coil whine olsa yükte ses artardı diyerekten söylemedim. Konu sahibi, emin misiniz yükte sesin artmadiğina?

Bende okurken bir düşündüm, sistem yüke girince kesildiğini yazmış çünkü. Sonuna olabilir diyerek yazdım o sebeple.

Coil Whine olabilir.
Bende okurken bir düşündüm, sistem yüke girince kesildiğini yazmış çünkü. Sonuna olabilir diyerek yazdım o sebeple.
@Kl0prax Bende aynı şeyi düşündüm, Fakat coil whine olsa yükte ses artardı diyerekten söylemedim. Konu sahibi, emin misiniz yükte sesin artmadiğina?
Evet yüke girince ses gidiyor, alt tab atıyorum oyundayken ses yeniden geliyor.

Geri
Yukarı