Bilgisayar boştayken harici kartı kullanmak zararlı mı?

pecete

Picopat
Yer
PEÇETELİK
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhabalar. Oyunlarda en yüksek FPS'i almak için NVIDIA denetim masasından tercih edilen grafik işlemciyi harici NVIDIA kartımı yaptım laptop kullanıyorum ve denetim masasında vb. her şey en yüksek performansta. Bu bilgisayara zarar verir mi? Her şey en yüksek performansta FPS yüksek olsun diye. Laptop normalde bile harici kartımı kullanıyor.

Sadece şarjınız daha çabuk biter. Ancak 2004 ve sonrası Windows 10 kullanıyorsanız grafik işlemci seçimini Windows ayarları üzerinden yapabiliyorsunuz. Windows ise ancak uygulamaları seçerek hangi GPU tercih edeceğinizi değiştirebiliyor. Varsayılan GPU'yu seçme özelliği 21H1 ile gelecek.

Bildiğim kadarıyla boşta işlemcinin dahili grafiğini kullanma sebebi güç tüketimini azaltmak için, daha hızlı şarjın biter sadece sanırım.

Şarjda kullanıyorum zaten sıkıntı olur mu yine de.
Sadece şarjınız daha çabuk biter. Ancak 2004 ve sonrası Windows 10 kullanıyorsanız grafik işlemci seçimini Windows ayarları üzerinden yapabiliyorsunuz. Windows ise ancak uygulamaları seçerek hangi GPU tercih edeceğinizi değiştirebiliyor. Varsayılan GPU'yu seçme özelliği 21H1 ile gelecek.

Zaten şarjda kullanıyorum sıkıntı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı