Bilgisayar boştayken işlemci kullanımı %25-30

LeonesK

Hectopat
Yer
İstanbul - Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhabalar.

Yeni bir Skylake sistem topladım ve Windows 10 yükledim. Ancak bir sorunum var bilgisayarda hiçbir program açık değilken CPU kullanımı %25-30 civarında görünüyor. Normal midir? Değil ise önerileriniz nelerdir?

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 2 tane arka plan işleminden kaynaklanıyor bu kullanım.

Eset 32 ile tarama yapıyorum ancak herhangi bir virüse rastlanmıyor.

Teşekkürler, iyi forumlar.

CPU KULLANIM.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba proğramları hizmetlerden devre dışı bırakma veya proğramları kapatmadan başka sunulcak çözüm düşünemiyorum ki yeterli olmicak sanırsam.
win xp de yanılmıyorsam 6mb
win 7 de 300 mb
win 8 8.1 de 900 mb civarı
win 10 da ise 1 gb
Yanılmıyorsam bu değerlerde bellek kullanımları arkaplanda ve win 10 da yine yanılmıyorsam gizli keylogger var..

İşletim sistemlerini iyice şişirdiler isterse 3 saniyede açılsın boşta bile bellek kullanımı var.
Windows 7 de 2018 e kadar gider şimdilik tek tavsiyem windows 7 veya windows 10 modifiyeli olanıdır..

Bazı arkadaşlar var bunları elle kapatan veya windows a yama yapan örneğin win 10 için yapmışlar win 10 elitmiydi neydi bellek kullanımı yiyen arka planda çalışan şeyler filan kapanmış şimdilik ya windows 7 yada windows 10 modifiyeli kullanmak bence en iyi çözüm olcaktır başka birşey düşünemiyorum..

Merhaba proğramları hizmetlerden devre dışı bırakma veya proğramları kapatmadan başka sunulcak çözüm düşünemiyorum ki yeterli olmicak sanırsam.
win xp de yanılmıyorsam 6mb
win 7 de 300 mb
win 8 8.1 de 900 mb civarı
win 10 da ise 1 gb
Yanılmıyorsam bu değerlerde bellek kullanımları arkaplanda ve win 10 da yine yanılmıyorsam gizli keylogger var..

İşletim sistemlerini iyice şişirdiler isterse 3 saniyede açılsın boşta bile bellek kullanımı var.
Windows 7 de 2018 e kadar gider şimdilik tek tavsiyem windows 7 veya windows 10 modifiyeli olanıdır..

Bazı arkadaşlar var bunları elle kapatan veya windows a yama yapan örneğin win 10 için yapmışlar win 10 elitmiydi neydi bellek kullanımı yiyen arka planda çalışan şeyler filan kapanmış şimdilik ya windows 7 yada windows 10 modifiyeli kullanmak bence en iyi çözüm olcaktır başka birşey düşünemiyorum..

Sorun çözüldü fakat buraya yazmayı unutmuşum.

Kırmızı ile gösterdiğim, arkaplanda çalışan 2 program virüsmüş. Onları kapatıp sildim ve sorun çözüldü. Şuan kullanım boştayken 0'a yakın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı