İşlemci kullanımı yanlış görünüyor

Burak1881

Hectopat
MSI Afterburner, GeForce Experience, Intel Arc vs. bütün programlar işlemci kullanımını %5-%10 arası gösteriyor. Bir tek Görev Yöneticisi doğru gösteriyor. Bu sorunun çözümü ne?

MSI Afterburner, GeForce Experience, Intel Arc vs. bütün programlar işlemci kullanımını %5-%10 arası gösteriyor. Bir tek Görev Yöneticisi doğru gösteriyor. Bu sorunun çözümü ne?
Windows 11'deki bir bugdan kaynaklanıyor olması gerek, insider sürümlerinde bu sorun giderilmişti diye hatırlıyorum ama normal sürümde bir süre daha var olmaya devam edebilir en azından yeni büyük güncellemeye kadar. Tabii Windows 11 kullanıyorsanız.

Yükte değil iken böyle çalışması normal aslında 10 bi tık fazla.Sizi rahatsız eden konu nedir?
Sorun kaç kullandığı değil, görev yöneticisi hariç bütün izleme programlarının yanlış CPU kullanımı raporlaması, bende de %30-40 kullanım varken Afterburner %4-5 raporluyordu. Bu da dediğim gibi kullanıcı Windows 11 kullanıyorsa onda yer alan bir sanallaştırma bugundan kaynaklanıyor, insider sürümlerine geçmek haricinde bir çözümü var mı bilmiyorum beni pek rahatsız etmediğinden incelemedim.

Geri
Yukarı