Bilgisayar boştayken yüksek CPU hızı

GokayTRKMN

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde FPS düşüyor diye PC'yi Windows 8.1'e düşürdüm sonrasında bu sorun başladı ben de tekrar Windows 10'a geri döndüm ama sorun hala devam ediyor sistem boştayken CPU hızı 4.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin nedir? Güç seçenekleri yüksek aldıysan normal. İşlemcinin son hızda çalıştırır performans için.

Yüksekte değil dengeli de bile kullanamıyorum o yüzden güç tasarrufunda ama güç tasarrufunda da oyun oynanmıyor işlemcim Intel HD Graphics 4600.
İşlemcini öğrenmek üzereyim bir dakika son kalan malzemeleri büyü kazanının içine atıyorum.

Intel HD Graphics 4600.
Bir de aşırı garip bir olay var normalde güç ayarlarında sistem boştayken dengeli de kullanamıyorum fan sesinden dolayı güç tasarrufunda kullanıyorum ama oyundayken dengeliye alıyorum aşırı fan sesi geliyor 10 dk sonra fan sesi gidiyor ve oyunu kapatınca işlemci hızı normale dönüyor oyundayken ısı 90 normalde 55 50 arası.

İşlemciyi sormuşsun işlemcim de Intel HD Graphics 4600.

İşlemci örnek: Intel i5, Intel i3, Intel i7 olur.
Sizin dediğiniz dahili ekran kartı adı üstünde "Intel HD Graphics" yani grafik ile alakalı ve ayrıca "HD" yani görüntü kalitesi ile ilgili. İyi günler 🙂

Geri
Yukarı