Bilgisayar çalınan şarkıyı mikrofondan iletiyor ama sesimi iletmiyor

jemalizm1

Kilopat
Merhabalar,

Bu mikrofon konusunda bende takıldım.

Notebook'un mikrofon çıkışına mikrofonu takıyorum. Her şey normal skype'den sesim gidiyor konuşabiliyoruz. Yeni desktop (Win8) pc aldığımda, aynı mikrofonu bu pc nin mikrofon çıkışına taktığımda sesim gitmiyor.
Yani esasında şöyle bir durum var. Bilgisayardan çalınan herhangi bir şarkıyı filan mikrofon iletiyor ama benim sesimi iletmiyor. Skype'nin Testini denediğimde burada mikrofona konuşuyorum. Daha sonra parmağımla vuruyorum, geri dönüşte sesim hiç duyulmuyor. Ama mikrofona vurduğumn TIK TIK sesler geliyor.

Kasanın önüne taktım. Arkasına taktım. 2 tane mikrofon var 2 sinide denedim olmuyor. Bozuldu mu diye notebook da tekrar denedim oluyor.

Şimdi internetteki bir çok söylenenleri yaptım. Ayarlara git bir değiştir onu değiştir. Bunu değiştir. Şunu yap. Bunu yap gibi her şeyi denedim.

En sonra çare buraya yazayım dedim. Derdime çare olursanız çok sevinirim. Öğrenmek istediğiniz bir bilgi var ise hem yazabilir hem screenshot ekleyebilirim.

Ses kartı driveri güncelle eminim çözülecektir. Mikrofonla ilgili bütün sıkıntılarımı ben driver güncelleyerek çözüyorum.
Anakartinin modelini biliyorsan kolayca internette bulabilirsin kuruduktan sonra geriye bilgisayarı kapatıp açmak kalıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı