Bilgisayar çalışırken aniden kapanıyor ve HDD'den güç kesiliyor

Quarced

Kilopat
Yer
Trabzon, Yomra
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Bilgisayarımın sorunları maalesef bitmiyor 😅 bilgisayar çalışırken arada bir olan bir şey, şu son zamanlarda çoğaldı sadece. Başlıkta da görüldüğü gibi bilgisayar normal bir şekilde çalışırken bir anda ekran kapanıyor ve 5 6 saniye sonra HDD'den güç kesiliyor. Fakat bu esnada fanlar falan dönmeye devam ediyor ve büyük ihtimal ben bilgisayarı arkadan kapatıp açmadıkça bu böyle devam ediyor. Bunun sebebini öğrenmek isterim. 250 GB tek HDD takılı, diskin sağlığı %98'ya da %96.

Merhaba. Bilgisayarımın sorunları maalesef bitmiyor 😅 bilgisayar çalışırken arada bir olan bir şey, şu son zamanlarda çoğaldı sadece. Başlıkta da görüldüğü gibi bilgisayar normal bir şekilde çalışırken bir anda ekran kapanıyor ve 5 6 saniye sonra HDD'den güç kesiliyor. Fakat bu esnada fanlar falan dönmeye devam ediyor ve büyük ihtimal ben bilgisayarı arkadan kapatıp açmadıkça bu böyle devam ediyor. Bunun sebebini öğrenmek isterim. 250 GB tek HDD takılı, diskin sağlığı %98'ya da %96.

Güç kaynağında olduğunu düşünüyorum sorunun.

1605972768459.png

Artı -3 Eksi
MS-7255 Anakart
İntel Core Duo 2 e4500 işlemci
2GB RAM
AMD Radeon HD 5600/5700 series ekran kartı
PSU hakkında bir fikrim yok onun yerine fotoğraf koymayı tercih ettim
Ayrıca böyle bir sorun için sistem yazmayı gereksiz bulduğumdan yazmadım, hata etmişim demekki

Dosya Ekleri

• a1.jpg
    a1.jpg
    120,7 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı